• Muzyk
  • TopGuitar
  • TopBass
  • TopDrummer
NEWSLETTER
Muzyk.net
  • Newsy
    • Klawisze
    • Studio
    • Software
    • Gitara i Bas
    • Nagłośnienie
    • Mobilne
    • Perkusja
    • AudioVideo
    • Dęte
    • DJ
    • Smyczki
    • Oświetlenie
  • Wydarzenia/Muzycy
    • Wywiady
    • Sylwetki
    • Imprezy
    • Relacje
  • Testy
    TestyPokaż więcej
    ASM Diosynth
    ASM Diosynth – test syntezatora dętego
    2026-02-28
    Arturia AstroLab 37
    Arturia AstroLab 37 – test instrumentu scenicznego
    2025-12-27
    IK Multimedia ARC ON•EAR
    IK Multimedia ARC ON•EAR – test systemu korekcji słuchawek i wirtualnego monitoringu
    2025-10-31
    Mutec MC1.2+
    Mutec MC1.2+ – test konwertera cyfrowego z interfejsem USB
    2025-10-25
    Novation Launch Control XL 3
    Novation Launch Control XL 3 – test kontrolera MIDI
    2025-09-29
  • Wideo
    WideoPokaż więcej
    Mastodon „Your Ghost Again” (fot. deathcats / mat. prasowe Universal Music Polska)
    „Your Ghost Again” – nowy utwór grupy Mastodon
    2026-06-03
    Cara Delevingne (fot. mat. prasowe Warner Music Poland)
    Cara Delevingne wydała debiutancki singiel
    2026-06-03
    Peter Gabriel (fot. York Tillyer / mat. prasowe Universal Music Polska)
    „A Hard Lesson” kolejną zapowiedzią nowej płyty Petera Gabriela
    2026-06-02
    Violet Grohl „Be Sweet To Me” (fot. Bella Newman / mat. prasowe Universal Music Group)
    Violet Grohl wydała debiutancki album „Be Sweet To Me”
    2026-06-02
    Liver (fot. materiały prasowe zespołu)
    Zespół Liver wrócił albumem „W Niepamięci”
    2026-06-01
  • Artykuły
    • Studyjna mapa Polski
    • Felietony
    • Auto dla muzyka
    • Wariacje na temat
    • Recenzje
  • Film
    • Muzyka pod lupą
    • Płyty DVD
  • Tygodnik
    TygodnikPokaż więcej
    Tygodnik 22/2026 (569)
    2026-06-02
    Tygodnik 21/2026 (568)
    2026-05-26
    Tygodnik 20/2026 (567)
    2026-05-19
    Tygodnik 19/2026 (566)
    2026-05-11
    Tygodnik 18/2026 (565)
    2026-05-05
  • Słownik
    • Terminy Gitarowe
    • Terminy Techniczne
Czytasz: Pearl Vision VBX – test perkusji
Udostępnij
Szukaj
Muzyk.netMuzyk.net
Font ResizerAa
  • Newsy
  • Wydarzenia/Muzycy
  • Testy
  • Wideo
  • Artykuły
  • Film
  • Tygodnik
  • Słownik
Szukaj
  • Newsy
    • Klawisze
    • Studio
    • Software
    • Gitara i Bas
    • Nagłośnienie
    • Mobilne
    • Perkusja
    • AudioVideo
    • Dęte
    • DJ
    • Smyczki
    • Oświetlenie
  • Wydarzenia/Muzycy
    • Wywiady
    • Sylwetki
    • Imprezy
    • Relacje
  • Testy
  • Wideo
  • Artykuły
    • Studyjna mapa Polski
    • Felietony
    • Auto dla muzyka
    • Wariacje na temat
    • Recenzje
  • Film
    • Muzyka pod lupą
    • Płyty DVD
  • Tygodnik
  • Słownik
    • Terminy Gitarowe
    • Terminy Techniczne
Obserwuj nas
© 2024 Muzyk. All Rights Reserved.
PerkusjaTesty

Pearl Vision VBX – test perkusji

Redakcja | Muzyk FCM
Redakcja | Muzyk FCM
Opublikowano 2010-11-19
Udostępnij
Pearl Vision VBX
Pearl Vision VBX

Perkusja Pearl Vision VBX to półka bębnów półprofesjonalnych wykonanych całkowicie z brzozy. Dzięki temu surowcowi poziom niskich i wysokich częstotliwości jest tu mniej więcej równy, co wraz z delikatnie wycofanym środkiem skutkuje wyraźnym i głośnym atakiem. Brzmienie brzozy jest jaśniejsze i nieco twardsze od klonu. Warto również dodać, że obok klonu brzoza jest najlepszym materiałem z którego produkuje się bębny tej klasy.

Same korpusy wykonane są w technologii SST (Superior Shell Technology) opracowanej przez firmę Pearl. Po selekcji drewna spełniającego wszystkie niezbędne kryteria, technicy używają specjalnego kleju akustycznego łączącego warstwy, które są prasowane w wysokiej temperaturze w rezultacie dając lepszy dźwięk, optymalny rezonans i ekstremalną wytrzymałość. Dzięki tak precyzyjnemu wykonaniu bęben po uderzeniu wibruje ze zdefiniowaną częstotliwością, co z kolei czyni brzmienie naprawdę pełnym. Firma zastosowała sposób tworzenia poszczególnych elementów zestawu techniką 6/8. Oznacza to, że tom tomy składają się z 6 warstw sklejki o grubości 7.5 mm, natomiast floor tomy oraz duże bębny z 8 warstw sklejki o grubości 10 mm. Dzięki zoptymalizowanemu brzemieniu wynikającemu z powyższego procesu, perkusja Vision VBX jest instrumentem optymalnym i uniwersalnym, ponieważ znakomicie zachowuje się w warunkach studyjnych jak i scenicznych. Warto również wspomnieć o dodatkowych atrybutach tego zestawu, które są równie ważne dla finalnego brzmienia perkusji VBX. Przede wszystkim miłą niespodzianką są podwójne membrany dodawane specjalnie tylko do tego modelu Vision. Dobrze wiemy ile problemów stwarzają standardowe naciągi dodawane przez producentów. Szybko się niszczą i stwarzają kłopoty ze strojeniem. Firma Pearl mając to na uwadze postanowiła dodać podwójne naciągi o dużej wytrzymałości, dzięki którym łatwo i szybko nastroimy zestaw uzyskując pełne i mocne brzmienie. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest niezależny system zawieszenia I.S.S. Wszystkie podwieszane tom tomy posiadają elastyczną konstrukcję opartą na specjalnych gumach, dzięki którym holdery nie tłumią wibracji korpusu, a drgania tom tomów nie ingerują w brzmienie bębna. Swobodne wibracje korpusów dają lepszy sustain i pełnię brzmienia brzozy.
To jeszcze nie wszystko co oferuje nam producent. Aby dodać więcej charakteru i siły zestawowi VBX, dołącza stalowy werbel znanej, wręcz legendarnej serii SensiTone o rozmiarze 14” × 5.5”. Jak sama nazwa wskazuje ma on dostarczyć ekstremalnych wrażeń w połączeniu z niezwykłą klarownością dźwięku. 5.5-calowy korpus zapewnia intensywne natężenie dźwięku, dynamikę i artykulację. Werbel SensiTone wspaniale dopełnia cały zestaw pełnym, silnym i przenikliwym brzmieniem.

Na zakończenie należy zwrócić uwagę na osprzęt. Pearl do perkusji Vision dodaje osprzęt z nagradzanej serii 900. To jest kolejny atut przemawiający na korzyść tych bębnów. Całość jest oparta na systemie Uni-Lock, który umożliwia płynne ustawienie kąta nachylenia statywów, dzięki czemu ułożenie talerzy jest szybkie i komfortowe.

Producent nie zapomniał również o walorach estetycznych wykończenia korpusów. Całość jest pokryta lakierem o wysokim połysku co sprawia, że wyglądają równie interesująco jak brzmią. Pearl aktualnie proponuje 6 kolorów: Clear Birch, Ruby Fade, Black Ice, Concord Fade (dodatkowo w tym wykończeniu osprzęt zestawu jest w czarnym kolorze), Orange Zest, Harvest Fade.

 

- Advertisement -

SPECYFIKACJA
Korpusy: 100% brzoza; tomy – 6 warstw, 7.5 mm; bęben basowy – 8 warstw, 10 mm
Werbel: SensiTone Steel
Osprzęt: seria 900
Inne cechy: zawieszenie niezależne I.S.S., tom holdery z systemem Uni-Lock, dwuwarstwowe naciągi Pearl ProTone

OSPRZĘT SERII 900
statyw prosty C-900
statyw łamany/prosty BC-900
statyw Hi-Hat H-900
statyw pod werbel S-900
pedał do dużego bębna P-900
tom-holdery TH-900

Cena: ok. 5500 PLN

Dystrybutor:
Silesia Music Center
ul. Partyzantów 6
32-650 Kęty
tel. (33) 8451780, 8451790
Internet: www.silesiamusiccenter.pl, www.pearleurope.com

Test ukazał się w numerze 11/2010 miesięcznika Muzyk.

- Advertisement -
TAGI:PearlPearl Vision VBXperkusjaVBXVision VBX
Udostępnij ten artykuł
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Email Drukuj
Udostępnij
Poprzedni artykuł Roland R-05 Roland R-05 – test stereofonicznego rejestratora audio
Następny artykuł Roland HP307 Roland HP307 – test pianina cyfrowego
Brak komentarzy

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze artykuły

Mastodon „Your Ghost Again” (fot. deathcats / mat. prasowe Universal Music Polska)
wideoWydarzenia/Muzycy

„Your Ghost Again” – nowy utwór grupy Mastodon

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-03
Cara Delevingne (fot. mat. prasowe Warner Music Poland)
wideoWydarzenia/Muzycy

Cara Delevingne wydała debiutancki singiel

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-03
Chrissie Hynde (fot. Ben Houdijk / Shutterstock.com)
Wydarzenia/Muzycy

Chrissie Hynde ostro o używaniu smartfonów podczas koncertów

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-03
Peter Gabriel (fot. York Tillyer / mat. prasowe Universal Music Polska)
wideoWydarzenia/Muzycy

„A Hard Lesson” kolejną zapowiedzią nowej płyty Petera Gabriela

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02
Sennheiser TCC M Plus (fot. Sennheiser)
AudioVideoNagłośnienieNewsy

Nowy mikrofon sufitowy TCC M Plus firmy Sennheiser

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02
Violet Grohl „Be Sweet To Me” (fot. Bella Newman / mat. prasowe Universal Music Group)
wideoWydarzenia/Muzycy

Violet Grohl wydała debiutancki album „Be Sweet To Me”

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02
SSL 1 (fot. Solid State Logic)
Studio

SSL 1 – nowy interfejs audio firmy Solid State Logic

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02

Tagi

Akai Ariana Grande Arturia Ashdown Behringer Billie Eilish biznes muzyczny Bob Dylan BOSS Bruce Springsteen BTS Casio Celviano Cherry Audio Clavinova Colours of Ostrava Covid-19 Daria Zawiałow Dawid Podsiadło Drake Dua Lipa Dynacord Ed Sheeran efekt gitarowy Electro-Voice Elton John Era Jazzu Eurorack EVE Audio Eventide Focusrite Foo Fighters gitara gitara elektryczna Harry Styles Heritage Audio Icon Pro Audio IK Multimedia interfejs audio iOS klawiatura sterująca koncert koncerty Korg KRK Kurzweil L-Acoustics Lady Gaga M-Audio Mackie Miley Cyrus Moog music business Music Man muzyka filmowa NAMM Native Instruments Neumann Novation nowa płyta nowy singiel Olivia Rodrigo Paul McCartney Peter Gabriel Pink Floyd Post Malone PreSonus Privia QSC Queen Refleksje na temat sztuk akustycznych Roland Sennheiser Shure singiel Solid State Logic Sontronics Soundedit SSL Steinberg Sting Studiologic Superbooth syntezator Taylor Swift TC Electronic teenage engineering The Beatles The Rolling Stones The Weeknd U2 Universal Audio Waldorf Washburn wspomnienie wzmacniacz basowy Yamaha Yamaha Pro Audio Zoom ZOOM Corporation

Może Ci się również spodobać

Mike Portnoy w 2010 roku (fot. TDC Photography / Shutterstock.com)
ArtykułyPerkusjawideoWydarzenia/Muzycy

Mike Portnoy i jego muzyczne projekty

Chociaż z zasady – co szczególnie można zaobserwować podczas…

2023-10-26
Akai EWI4000S
DęteTesty

Akai EWI4000S – test elektronicznego instrumentu dętego

Kiedy słyszy się o sterownikach MIDI, jako pierwsze na…

2021-08-26
U2 w Rio De Janeiro w 2017 roku (fot. Helena Christensen)
PerkusjaWydarzenia/Muzycy

Larry Mullen Jr. z U2 wyznał, że zmaga się z dyskalkulią

Dla perkusisty, do którego zadań należy m.in. wyznaczanie i…

2024-12-17
RME Digiface USB
StudioTesty

RME Digiface USB – test interfejsu audio

Interfejsy audio produkcji RME znajdują się w czołówce najlepszych…

2019-08-18
Muzyk
Muzyk.net

MUZYK jest jedynym magazynem branży sprzętu muzycznego w Polsce o tak szerokiej rozpiętości merytorycznej i docieralności do użytkowników instrumentów muzycznych, sprzętu muzycznego i studyjnego.Ukazuje się od stycznia 1993 roku najpierw jako miesięcznik drukowany i portal internetowy, a od 2020 roku jako tygodnik Online i portal internetowy.Na łamach MUZYKA zamieszczane są treści przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników sprzętu muzycznego, a także informacje dotyczące artystów, płyt i wydarzeń muzycznych. Przekłada się to na wysokie statystyki. Portal Muzyk.net zanotował średnio w 2022 roku prawie milion odsłon miesięcznie.

Odwiedź

3.9KZalajkuj
1.9KObserwuj
1KObserwuj
183Subskrybuj
377Obserwuj

Serwisy

  • Klawisze
  • Studio
  • Software
  • Gitara i Bas
  • Nagłośnienie
  • Mobilne
  • Perkusja
  • AudioVideo
  • Dęte
  • DJ
  • Smyczki
  • Oświetlenie

Na skróty

  • Newsy
  • Wydarzenia/Muzycy
  • wideo
  • Klawisze
  • Studio
  • Imprezy
  • Software
  • Testy
  • Gitara i Bas
  • Nagłośnienie
  • Yamaha
  • Relacje
  • Sennheiser
  • Artykuły
  • Arturia
  • Recenzje
  • Płyty CD
  • Casio
  • Mobilne
  • Zoom
  • Tygodnik
  • AudioVideo
  • Novation
  • Steinberg
  • Film
  • Yamaha Pro Audio
  • Perkusja
  • Neumann
  • Focusrite
  • Electro-Voice
  • Solid State Logic
  • iOS
  • O nas
  • Reklama
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Praca
Czytasz: Pearl Vision VBX – test perkusji
Udostępnij

ZASTRZEŻENIE: dokładamy wszelkich starań, aby zachować wiarygodne dane dotyczące wszystkich prezentowanych informacji. Dane te są jednak dostarczane bez gwarancji. Użytkownicy powinni zawsze sprawdzać oficjalne strony internetowe, aby uzyskać aktualne warunki i szczegóły.

Copyright (C) Muzyk 2024
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?