• Muzyk
  • TopGuitar
  • TopBass
  • TopDrummer
NEWSLETTER
Muzyk.net
  • Newsy
    • Klawisze
    • Studio
    • Software
    • Gitara i Bas
    • Nagłośnienie
    • Mobilne
    • Perkusja
    • AudioVideo
    • Dęte
    • DJ
    • Smyczki
    • Oświetlenie
  • Wydarzenia/Muzycy
    • Wywiady
    • Sylwetki
    • Imprezy
    • Relacje
  • Testy
    TestyPokaż więcej
    ASM Diosynth
    ASM Diosynth – test syntezatora dętego
    2026-02-28
    Arturia AstroLab 37
    Arturia AstroLab 37 – test instrumentu scenicznego
    2025-12-27
    IK Multimedia ARC ON•EAR
    IK Multimedia ARC ON•EAR – test systemu korekcji słuchawek i wirtualnego monitoringu
    2025-10-31
    Mutec MC1.2+
    Mutec MC1.2+ – test konwertera cyfrowego z interfejsem USB
    2025-10-25
    Novation Launch Control XL 3
    Novation Launch Control XL 3 – test kontrolera MIDI
    2025-09-29
  • Wideo
    WideoPokaż więcej
    Mastodon „Your Ghost Again” (fot. deathcats / mat. prasowe Universal Music Polska)
    „Your Ghost Again” – nowy utwór grupy Mastodon
    2026-06-03
    Cara Delevingne (fot. mat. prasowe Warner Music Poland)
    Cara Delevingne wydała debiutancki singiel
    2026-06-03
    Peter Gabriel (fot. York Tillyer / mat. prasowe Universal Music Polska)
    „A Hard Lesson” kolejną zapowiedzią nowej płyty Petera Gabriela
    2026-06-02
    Violet Grohl „Be Sweet To Me” (fot. Bella Newman / mat. prasowe Universal Music Group)
    Violet Grohl wydała debiutancki album „Be Sweet To Me”
    2026-06-02
    Liver (fot. materiały prasowe zespołu)
    Zespół Liver wrócił albumem „W Niepamięci”
    2026-06-01
  • Artykuły
    • Studyjna mapa Polski
    • Felietony
    • Auto dla muzyka
    • Wariacje na temat
    • Recenzje
  • Film
    • Muzyka pod lupą
    • Płyty DVD
  • Tygodnik
    TygodnikPokaż więcej
    Tygodnik 22/2026 (569)
    2026-06-02
    Tygodnik 21/2026 (568)
    2026-05-26
    Tygodnik 20/2026 (567)
    2026-05-19
    Tygodnik 19/2026 (566)
    2026-05-11
    Tygodnik 18/2026 (565)
    2026-05-05
  • Słownik
    • Terminy Gitarowe
    • Terminy Techniczne
Czytasz: Sklepowa Mapa Polski – DrumStore
Udostępnij
Szukaj
Muzyk.netMuzyk.net
Font ResizerAa
  • Newsy
  • Wydarzenia/Muzycy
  • Testy
  • Wideo
  • Artykuły
  • Film
  • Tygodnik
  • Słownik
Szukaj
  • Newsy
    • Klawisze
    • Studio
    • Software
    • Gitara i Bas
    • Nagłośnienie
    • Mobilne
    • Perkusja
    • AudioVideo
    • Dęte
    • DJ
    • Smyczki
    • Oświetlenie
  • Wydarzenia/Muzycy
    • Wywiady
    • Sylwetki
    • Imprezy
    • Relacje
  • Testy
  • Wideo
  • Artykuły
    • Studyjna mapa Polski
    • Felietony
    • Auto dla muzyka
    • Wariacje na temat
    • Recenzje
  • Film
    • Muzyka pod lupą
    • Płyty DVD
  • Tygodnik
  • Słownik
    • Terminy Gitarowe
    • Terminy Techniczne
Obserwuj nas
© 2024 Muzyk. All Rights Reserved.
Artykuły

Sklepowa Mapa Polski – DrumStore

Redakcja | Muzyk FCM
Redakcja | Muzyk FCM
Opublikowano 2018-07-09
Udostępnij
DrumStore Tomasz Stukan
DrumStore Tomasz Stukan

Rozpoczynamy nowy cykl poświęcony polskim sklepom muzycznym. Naszym pierwszym rozmówcą jest Tomasz Stukan – pomysłodawca i szef gdyńskiego sklepu DrumStore.

DLACZEGO ZOSTAŁEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ? CO ZDECYDOWAŁO O WYBORZE TAKIEJ DROGI ŻYCIOWEJ?

Tomasz Stukan: Sprawa była dość zabawna. 15 lat temu z kolegami na studiach chcieliśmy założyć zespół. Padło na mnie, że mam grać na bębnach z uwagi na to, iż 5 lat wcześniej miałem perkusję na tydzień w mieszkaniu. Trzeba było więc zakupić sprzęt. Jako że po babci odziedziczyłem żyłkę handlową bardzo dokładnie przeczesałem Internet w poszukiwaniu dobrej oferty. Znalazłem w Austrii bębny Doppler Drums i talerze Istanbul tak tanio, iż postanowiłem kupić trochę więcej, aby sprzedać z zyskiem na Allegro. Nie było wtedy jeszcze żadnych sklepów perkusyjnych, towar zszedł na pniu. Zamówiłem jeszcze i jeszcze. Szło świetnie… Do momentu, gdy pewnego pięknego letniego dnia, panie z urzędu skarbowego pismem o kontroli skarbowej „zachęciły” mnie do rozpoczęcia legalnego interesu. I tak przez pół roku wymyślałem nazwę. DrumStore pojawił się w styczniu 2006 roku.

Spis treści
  • DLACZEGO ZOSTAŁEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ? CO ZDECYDOWAŁO O WYBORZE TAKIEJ DROGI ŻYCIOWEJ?
  • JAK WYGLĄDAŁY POCZĄTKI FIRMY?
  • PROWADZENIE BIZNESU Z REGUŁY WIĄŻE SIĘ Z DUŻĄ ZMIENNOŚCIĄ. SKLEP STACJONARNY KILKA RAZY ZMIENIAŁ SWOJĄ LOKALIZACJĘ. JAK ZMIANY MIEJSCA WPŁYNĘŁY NA ROZWÓJ FIRMY? CZYM MOŻECIE (POZYTYWNIE) ZASKOCZYĆ KLIENTÓW?
  • SPRZEDAŻ DETALICZNA W INTERNECIE CIĄGLE ROŚNIE. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ RYNKU MUZYCZNEGO. A JAK WSZĘDZIE, RÓWNIEŻ TAM PANUJE OGROMNA KONKURENCJA. CZYM WYRÓŻNIA SIĘ TWÓJ SKLEP DRUMSTORE.PL NA TLE LICZNEJ KONKURENCJI?
  • JAKIMI WARTOŚCIAMI KIERUJESZ SIĘ W BIZNESIE? CZĘSTO ORGANIZUJESZ RÓŻNE WARSZTATY, POKAZY, PREZENTACJE W CIEKAWYCH MIEJSCACH, JAK TO WPŁYWA NA POSTRZEGANIE SKLEPU I NA STYMULACJĘ SPRZEDAŻY.

JAK WYGLĄDAŁY POCZĄTKI FIRMY?

Tomasz Stukan: Początek działalności datuje się na 9.01.2006 roku. Na samym początku siedziba DrumStore znajdowała się w… piwnicy. Sklep został założony przeze mnie i początkowo byłem jedynym pracownikiem DrumStore. Praca w pojedynkę nie była łatwym zadaniem – niewielki, lecz stale powiększający się asortyment, pierwsi klienci i niepewność przyszłości znacząco wpływały na problemy z motywacją do pracy. Na szczęście determinacja i chęć ulepszania działania sprawiła, że sklep stale się rozwija.
Obecnie w DrumStore pracują dodatkowo cztery osoby, przy czym każdy z pracowników zajmuje się określonym działem i stale poszerza swoją wiedzę dotyczącą określonych zagadnień, by służyć profesjonalnym doradztwem, nie tylko w dziedzinie instrumentów perkusyjnych, ale również gitar czy instrumentów klawiszowych. Dzięki regularnie organizowanym omówieniom wymieniamy się spostrzeżeniami dotyczącymi zamówień, marketingu czy konkretnych produktów oraz stale pracujemy nad polepszeniem jakości oferowanej przez nas usługi.

PROWADZENIE BIZNESU Z REGUŁY WIĄŻE SIĘ Z DUŻĄ ZMIENNOŚCIĄ. SKLEP STACJONARNY KILKA RAZY ZMIENIAŁ SWOJĄ LOKALIZACJĘ. JAK ZMIANY MIEJSCA WPŁYNĘŁY NA ROZWÓJ FIRMY? CZYM MOŻECIE (POZYTYWNIE) ZASKOCZYĆ KLIENTÓW?

Tomasz Stukan: Chronologicznie to było tak:
2006-2009 – piwnica – 20 m2
2009-2010 – ul. Szczecińska 1, piętro kamienicy – 35 m2
2010-2012 – ul. Świętojańska 135 – 50 m2
2012-2014 – ul. Abrahama 41 – 100 m2
od 2014 do teraz – ul. Wendy 15 – 250 m2
Bębny zajmują sporo miejsca, wiadomo: im większa ekspozycja tym lepiej. Ważne jest także, aby lokalizacje sklepu znajdowały się w pobliżu pociągu SKM, przystanku autobusu, i miały bezproblemowy parking. Najlepiej jeszcze w okolicach centrum, plus by wynajem nie kosztował fortuny, a bębnienie nie przeszkadzało nikomu. Każdy poprzedni DrumStore był najzwyczajniej w świecie za mały i za drogi, a dochodziło do tego jeszcze kilka innych problemów. Aktualny na ulicy Tadeusza Wendy 15 spełnia wszystkie te wytyczne idealnie. Jako że posiadamy mocną pozycję w internecie, prowadzimy mocny marketing mailowy, poinformowanie klientów o zmianie lokum nie było problemem.
Możemy się np. poszczycić 40 zestawami perkusyjnymi gotowymi do ogrania, 300-400 talerzy wisi na ścianie, na perkusistów czeka ok. 40 werbli. Do tego mamy dość spory asortyment pianin i fortepianów – www.pianostore.pl – bowiem fortepian to też instrument perkusyjny. Oferujemy też akcesoria ogólnomuzyczne i gitarowe. Dodatkowo mamy wypożyczalnię backline’u – wypozyczinstrument.pl.

 

- Advertisement -

SPRZEDAŻ DETALICZNA W INTERNECIE CIĄGLE ROŚNIE. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ RYNKU MUZYCZNEGO. A JAK WSZĘDZIE, RÓWNIEŻ TAM PANUJE OGROMNA KONKURENCJA. CZYM WYRÓŻNIA SIĘ TWÓJ SKLEP DRUMSTORE.PL NA TLE LICZNEJ KONKURENCJI?

Tomasz Stukan: Staramy się nie oglądać na poczynania innych sklepów, tylko robić swoje, i mieć unikalne podejście do biznesu. Najważniejszy jest dla Nas klient. Ja osobiście, jak i moja żona Zuzia, która dzieli perkusyjną dolę lub niedolę ze mną, i pozostali współpracownicy – Rafał, Bartek, Tomek K., po prostu się z klientami zaprzyjaźniamy. Do klienta jesteśmy na Ty, z humorem. Nie budujemy dystansu. Posiadamy udoskonalany przez lata system informatyczny, który pilnuje aby zamówienia / zapytania / reklamacje realizowane były mega sprawnie i nikt nie zapomniał o niczym.
DrumStore od dawna wyznacza wysokie standardy strony www, która od 5 lat promuje nowoczesne drzewo kategorii po ikonkach przyjaznych tabletom i telefonom komórkowym. Bez żadnych menu tekstowych. Po latach widzę iż nawet giganci przemysłu muzycznego przechodzą na system, który przyjęliśmy lata temu. Zupełnie inny mamy marketing, dużo w nim żartu, dystansu. Stawiamy również na zdjęcia płci pięknej z bębnami, które nieprzerwanie robią aferę w światku bębniarskim. Prowadzimy forum, bloga oraz poradniki online i mailowe. Dostaliśmy dotację na profesjonalne studio foto/video i owych zdjęć i filmików w zawodowej jakości produkujemy sporo. Plus oczywiście non stop akcje promocyjne i warsztaty. Mamy komis, i jako jedyni serwis pogwarancyjny. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę marek Turkish, Natal, Balbex, Wuhan, Attack, Extreme Isolation i Cannon Percussion. Dużo spraw, o których konkurencja może pomarzyć…
Wskutek tych działań grono klientów DrumStore stale się powiększa, a wśród nich znajdziemy tak znane nazwiska jak Tomasz Łosowski, Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers, Arka Noego), Paweł Herbasch (Illusion), Łukasz „Luk” Jeleniewski (Lipali), Tomasz Goehs (Kult), Konrad Ciesielski (Blindead), Jacek Prościński (Reni Jusis), Grzegorz Sycz (Leszcze), Paweł Twardoch (Wodecki), Rafał Klimczuk (Pink Freud), Paweł Osicki (Pogodno), Piotr Leszczyński (Loka), Kuba Marciniak (Materia), Przemek Smaczny (Rubik), Artur Żurek (Nocny Kochanek) i wiele innych. Zadowoleni klienci to dla nas olbrzymia motywacja, by stale pracować nad rozwojem DrumStore, który jest już nie tylko salonem perkusyjnym, ale również miejscem spotkań, warsztatów, a nawet kameralnych koncertów. Jako pasjonaci zajmujemy się promocją tak ciekawego zajęcia, jakim jest gra na perkusji i poprzez oferowane przez nas kursy (w tym bezpłatny mailing oraz blog DrumStore) chcemy zarażać pasją do bębnów coraz szersze grono ciekawych ludzi.

JAKIMI WARTOŚCIAMI KIERUJESZ SIĘ W BIZNESIE? CZĘSTO ORGANIZUJESZ RÓŻNE WARSZTATY, POKAZY, PREZENTACJE W CIEKAWYCH MIEJSCACH, JAK TO WPŁYWA NA POSTRZEGANIE SKLEPU I NA STYMULACJĘ SPRZEDAŻY.

Tomasz Stukan: Sex, drugs and rock and roll (śmiech)… A tak na na poważnie, to zrobiliśmy już blisko 50 warsztatów perkusyjnych i muzycznych. Jest to dla nas niebywała frajda i szansa bezpośredniego kontaktu z fanami DrumStore (drumstore.pl) plus – co oczywiste – dodatkowo całkiem fajna reklama sklepu. Po warsztatach dużo klientów podchodzi i mówi, że im się podobało, pyta kiedy następne. Dzięki temu wiem, że ma to sens… Kiedyś w pubie rozmawiałem z gościem, który nie kojarzył, że jestem właścicielem DrumStore. Opowiadał mi że słyszał o fajnych warsztatach, które DS prowadzi. Co prawda nie był sam na tych warsztatach, ale kumpel mu o nich opowiadał, stąd wydaje mi się, iż poczta pantoflowa działa.

DANE KONTAKTOWE SKLEPU:
DrumStore Tomasz Stukan
ul. Tadeusza Wendy 15
81-341 Gdynia
tel. (58) 6209818
e-mail: [email protected]
www: drumstore.pl

Artykuł ukazał się w numerze 7/2018 miesięcznika Muzyk.

TAGI:DrumStoreSklepowa mapa PolskiTomasz Stukan
Udostępnij ten artykuł
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Email Drukuj
Udostępnij
Poprzedni artykuł MicroBrute Creation Edition Arturia MicroBrute i DrumBrute Creation Edition już dostępne
Następny artykuł Helix Family Tour Cykl prezentacji „Helix Family Tour”
Brak komentarzy

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze artykuły

Mastodon „Your Ghost Again” (fot. deathcats / mat. prasowe Universal Music Polska)
wideoWydarzenia/Muzycy

„Your Ghost Again” – nowy utwór grupy Mastodon

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-03
Cara Delevingne (fot. mat. prasowe Warner Music Poland)
wideoWydarzenia/Muzycy

Cara Delevingne wydała debiutancki singiel

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-03
Chrissie Hynde (fot. Ben Houdijk / Shutterstock.com)
Wydarzenia/Muzycy

Chrissie Hynde ostro o używaniu smartfonów podczas koncertów

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-03
Peter Gabriel (fot. York Tillyer / mat. prasowe Universal Music Polska)
wideoWydarzenia/Muzycy

„A Hard Lesson” kolejną zapowiedzią nowej płyty Petera Gabriela

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02
Sennheiser TCC M Plus (fot. Sennheiser)
AudioVideoNagłośnienieNewsy

Nowy mikrofon sufitowy TCC M Plus firmy Sennheiser

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02
Violet Grohl „Be Sweet To Me” (fot. Bella Newman / mat. prasowe Universal Music Group)
wideoWydarzenia/Muzycy

Violet Grohl wydała debiutancki album „Be Sweet To Me”

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02
SSL 1 (fot. Solid State Logic)
Studio

SSL 1 – nowy interfejs audio firmy Solid State Logic

Redakcja | Muzyk FCM
2026-06-02

Tagi

Akai Ariana Grande Arturia Ashdown Behringer Billie Eilish biznes muzyczny Bob Dylan BOSS Bruce Springsteen BTS Casio Celviano Cherry Audio Clavinova Colours of Ostrava Covid-19 Daria Zawiałow Dawid Podsiadło Drake Dua Lipa Dynacord Ed Sheeran efekt gitarowy Electro-Voice Elton John Era Jazzu Eurorack EVE Audio Eventide Focusrite Foo Fighters gitara gitara elektryczna Harry Styles Heritage Audio Icon Pro Audio IK Multimedia interfejs audio iOS klawiatura sterująca koncert koncerty Korg KRK Kurzweil L-Acoustics Lady Gaga M-Audio Mackie Miley Cyrus Moog music business Music Man muzyka filmowa NAMM Native Instruments Neumann Novation nowa płyta nowy singiel Olivia Rodrigo Paul McCartney Peter Gabriel Pink Floyd Post Malone PreSonus Privia QSC Queen Refleksje na temat sztuk akustycznych Roland Sennheiser Shure singiel Solid State Logic Sontronics Soundedit SSL Steinberg Sting Studiologic Superbooth syntezator Taylor Swift TC Electronic teenage engineering The Beatles The Rolling Stones The Weeknd U2 Universal Audio Waldorf Washburn wspomnienie wzmacniacz basowy Yamaha Yamaha Pro Audio Zoom ZOOM Corporation

Może Ci się również spodobać

Krzysztof Komeda
ArtykułySylwetki

Krzysztof Komeda – sylwetka pianisty i kompozytora

Dokładnie 90 lat temu urodził się słynny polski pianista…

2021-05-02
ArtykułyWydarzenia/Muzycy

Oni odeszli w 2020 roku…

Początek listopada to tradycyjnie czas zadumy i okazja do…

2024-02-16
ArtykułyFelietony

Co może zdziałać muzyka

Dla większości ludzi, muzyka jest wielkim dobrem, traktowanym jednak…

2020-08-04
Zbigniew Namysłowski
ArtykułySylwetki

Zbigniew Namysłowski – wspomnienie

Dotarła do nas smutna wiadomość – w wieku 82…

2022-02-08
Muzyk
Muzyk.net

MUZYK jest jedynym magazynem branży sprzętu muzycznego w Polsce o tak szerokiej rozpiętości merytorycznej i docieralności do użytkowników instrumentów muzycznych, sprzętu muzycznego i studyjnego.Ukazuje się od stycznia 1993 roku najpierw jako miesięcznik drukowany i portal internetowy, a od 2020 roku jako tygodnik Online i portal internetowy.Na łamach MUZYKA zamieszczane są treści przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników sprzętu muzycznego, a także informacje dotyczące artystów, płyt i wydarzeń muzycznych. Przekłada się to na wysokie statystyki. Portal Muzyk.net zanotował średnio w 2022 roku prawie milion odsłon miesięcznie.

Odwiedź

3.9KZalajkuj
1.9KObserwuj
1KObserwuj
183Subskrybuj
377Obserwuj

Serwisy

  • Klawisze
  • Studio
  • Software
  • Gitara i Bas
  • Nagłośnienie
  • Mobilne
  • Perkusja
  • AudioVideo
  • Dęte
  • DJ
  • Smyczki
  • Oświetlenie

Na skróty

  • Newsy
  • Wydarzenia/Muzycy
  • wideo
  • Klawisze
  • Studio
  • Imprezy
  • Software
  • Testy
  • Gitara i Bas
  • Nagłośnienie
  • Yamaha
  • Relacje
  • Sennheiser
  • Artykuły
  • Arturia
  • Recenzje
  • Płyty CD
  • Casio
  • Mobilne
  • Zoom
  • Tygodnik
  • AudioVideo
  • Novation
  • Steinberg
  • Film
  • Yamaha Pro Audio
  • Perkusja
  • Neumann
  • Focusrite
  • Electro-Voice
  • Solid State Logic
  • iOS
  • O nas
  • Reklama
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Praca
Czytasz: Sklepowa Mapa Polski – DrumStore
Udostępnij

ZASTRZEŻENIE: dokładamy wszelkich starań, aby zachować wiarygodne dane dotyczące wszystkich prezentowanych informacji. Dane te są jednak dostarczane bez gwarancji. Użytkownicy powinni zawsze sprawdzać oficjalne strony internetowe, aby uzyskać aktualne warunki i szczegóły.

Copyright (C) Muzyk 2024
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?