Brytyjska firma Rebel Technology opublikowała kilka filmów prezentujących możliwości nowego syntezatora o nazwie Witch.
Ten kompaktowy instrument polifoniczny ma być dostępny oficjalnie od jutra, ale już teraz możemy poznać część jego możliwości w zakresie kreowania barw dzięki udostępnionym filmom. Witch to niejako cztery instrumenty w jednym, gdyż zastosowano w nim tyle właśnie różnych „silników” syntezy SubTract (6-głosowy Virtual Analog z filtrem o nachyleniu zbocza 48 dB/okt.), VoSim (6-głosowy Voice Simulator, synteza formantowa), WaveBank (4-głosowy; synteza Wavetable z funkcją morphingu) oraz QuadSampler (4-głosowy sampler z filtrem szczytowym). Wśród zaszytych wewnątrz bloków znajdziemy m.in. dwa generatory LFO i sekcję efektów.
Syntezator Witch będzie mógł pracować samodzielnie, jak również w połączeniu z analogowym sekwencerem, standardową klawiaturą sterującą MIDI lub instrumentem pełniącym jej rolę, jak również z kontrolerami wykorzystującymi technologię MPE (MIDI Polyphonic Expression). Z tego też powodu każdy z „silników” oferuje dwa tryby pracy – klasyczny PERFORMANCE oraz EXPRESSION, który oferuje wsparcie dla MPE.
Na panelu tego niewielkiego insrumentu znajdziemy pięć potencjometrów obrotowych i cztery przyciski oraz 8 wejść CV i TRIGGER, a także wyjścia CV i CLOCK powiązane z generatorami LFO. Złącza ta dają możliwość dokonywania powiązań między powiązanymi z nimi elementami toru audio. Działanie poszczególnych kontrolerów jest uzależnione od wybranego „silnika” i trybu pracy syntezatora Witch. Do dyspozycji mamy ponadto wejście i stereofoniczne wyjście audio, dwa porty USB – TO HOST i TO DEVICE oraz gniazdo dla zewnętrznego zasilacza.
Sercem syntezatora Witch jest procesor ARM Cortex M4, a w instrumencie zastosowano również 24-bitowe przetworniki A/D D/A (48 kHz). Przetwarzanie dźwięku odbywa się w trybie 32-bit/48 kHz, a przez USB możemy przesyłać sygnał audio 16-bit/48 kHz. Poza 8 komórkami pamięci z fabrycznymi presetami, użytkownicy syntezatora będą mogli w pełni korzystać z zawartości biblioteki OWL Library. Do współpracy z instrumentem przeznaczony jest dedykowany edytor programowy dostępny z poziomu przeglądarki internetowej pod adresem witch.rebeltech.org.

We wspomnianych na wstępie filmach firma Rebel Technology prezentuje możliwości trzech „silników” syntezy:
SubTract
VoSim
WaveBank
Więcej informacji na stronie www.rebeltech.org.