W zakończonym dopiero co roku, na naszej stronie internetowej pojawiło się całkiem sporo relacji z rozmaitych festiwali i koncertów, które były oczywiście zaledwie cząstką wszystkich tego typu wydarzeń, które odbyły się na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Wiedząc, że nasi czytelnicy (czy to tylko internetowi czy też sięgający również po drukowany miesięcznik) to jednocześnie fani muzyki w różnych jej odsłonach – niezależnie od tego czy sami są muzykami czy też po prostu interesują się branżą muzyczną (w tym również kwestią sprzętu muzycznego) – regularnie umieszczamy na naszej stronie informacje o nadchodzących wydarzeniach.
Jako że właśnie rozpoczął się nowy rok, zobaczmy jacy artyści zawitają do naszego kraju w najbliższych dwunastu miesiącach. Oczywiście lista koncertów i festiwali będzie się znacznie rozrastać z każdym miesiącem, ale postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje o tych wydarzeniach, które już zostały ogłoszone. Jak widać z poniższego zestawienia, w roku 2020 nie zabraknie interesujących koncertów, niezależnie od tego jaką muzykę preferujemy. Co do lokalizacji to tradycyjnie duża część prezentowanych poniżej koncertów odbędzie się w Warszawie, ale także mieszkańcy innych miast będą gościć u siebie ciekawych artystów.
Niektórzy z ogłoszonych już artystów, którzy zagrają w Polsce w 2020 roku to (w kolejności alfabetycznej): 5 Seconds of Summer, A$AP Rocky, Accept, Aerosmith, Billy Talent, Joe Bonamassa, Till Brönner, Camila Cabello, Ron Carter, Nick Cave & The Bad Seeds, Clannad, Clan Of Xymox, Avishai Cohen Trio, Deep Purple, Deftones, Dhafer Youssef, Celine Dion, Disturbed, Doro, Dream Theater, Matt Dusk, Editors, Exodus, Fish, Five Finger Death Punch, FKA Twigs, Foals, Foreigner, Richard Galliano, Gojira, Guns N’ Roses, Steve Hackett, Beth Hart, Hollywood Vampires, Iggy Pop, Iron Maiden, Jethro Tull, Judas Priest, Katatonia, Michael Kiwanuka, Kiss, Korn, Lenny Kravitz, Kreator, Kendrick Lamar, Lamb Of God, Lura, Katie Melua, Mercyful Fate, Nightwish, OMD, Papa Roach, Pearl Jam, Pendragon, Pentatonix, Pet Shop Boys, Phil X, Santana, Joe Satriani, Sepultura,Simply Red, Slipknot, Kandace Springs, Sting, Stormzy, Harry Styles, Taylor Swift, System Of A Down, Testament, The 1975, The Game, The Mission, The Sisters Of Mercy, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Too Many Zooz, Twenty One Pilots, Tyler The Creator, Van Der Graaf Generator, Nancy Vieira, Whitesnake, Steven Wilson, YES czy Young Thug. W gronie tym są zarówno artyści, którzy w naszym kraju koncertowali już wielokrotnie jak i debiutanci pod tym względem.
Więcej informacji o koncertach i festiwalach zaplanowanych na rok 2020:
15-17.01 – Anthony Braxton’s Standard Quartet (Warszawa, Pardon To Tu)
22.01 – Devendra Banhart (Warszawa, Palladium)
24-25.01 – The HU (24.01 – Wrocław, Pralnia; 25.01 – Warszawa, Palladium)
25.01 – Beacon (Warszawa, Hydrozagadka)
28-29.01 – The Murder Capital (28.01 – Warszawa, Hydrozagadka; 29.01 – Poznań, Projekt LAB)
30.01 – James Arthur (Warszawa, Stodoła)
31.01 – Melanie Martinez (Warszawa, Hala Expo XXI)
31.01-1.02 – The Toy Dolls (31.01 – Wrocław, Stary Klasztor; 1.02 – Warszawa, Proxima)
1.02 – Hatari (Warszawa, Progresja)
3.02 – Dir En Grey (Wrocław, A2)
3-4.02 – OMD (3.02 – Kraków, Studio; 4.02 – Warszawa, Progresja)
4-5.02 – Editors (4.02 – Kraków, Studio; 5.02 – Warszawa, Torwar)
6.02 – Slipknot (Łódź, Atlas Arena)
7.02 – Kendrick Scott (Poznań, Blue Note)
8-10.02 – Jesse Cook (8.02 – Wrocław, NFM; 9.02 – Kraków, Studio; 10.02 – Warszawa, Stodoła)
10-16.02 – Maria Emília (10.02 – Łomianki, Jazz Cafe; 11.02 – Poznań, Blue Note; 12.02 – Wrocław, Stary Klasztor; 13.02 – Bielsko-Biała, BCK; 14.02 – Lublin, Teatr Stary; 15.02 – Łódź, Wytwórnia; 16.02 – Sanok, SDK)
11.02 – Zakk Sabbath (Warszawa, Progresja)
12.02 – Five Finger Death Punch (Warszawa, Torwar)
13.02 – The Comet Is Coming (Warszawa, Niebo)
13-14.02 – The Legendary Pink Dots (13.02 – Gdańsk, B90; 14.02 – Poznań, U Bazyla)
13-14.02 – The Neighbourhood (13.02 – Warszawa, Torwar; 14.02 – Kraków, Studio)
15.02 – Saint PHNX (Warszawa, Hydrozagadka)
16.02 – Dream Theater (Wrocław, Hala Orbita)
18-19.02 – Hammerfall (18.02 – Warszawa, Progresja; 19.02 – Kraków, Studio)
19.02 – Crossfaith (Warszawa, Hydrozagadka)
19.02 – Testament, Exodus (Wrocław, Hala Orbita)
20.02 – Algiers (Warszawa, Hybrydy)
20-22.02 – Leprous (20.02 – Kraków, Kwadrat; 21.02 – Warszawa, Progresja; 22.02 – Gdańsk, B90)
21.02 – Tycho (Warszawa, Praga Centrum)
23.02 – Georgia (Warszawa, Hydrozagadka)
24.02 – Starset (Warszawa, Proxima)
24-25.02 – Half Moon Run; support: Shey Baba (24.02 – Warszawa, Niebo; 25.02 – Kraków, Kwadrat)
24.02 – 1.03 – Bielska Zadymka Jazzowa 2020 [24.02 – Finał Konkursu BZJ, Marta Wajdzik Quartet, Lakecia Benjamin, Basia Dratwińska; 25.02 – Laureat Nagrody Głównej Konkursu, Krzesimir Dębski & Oleś Brothers, Kostka Brothers, Primuz Orchestra, „To Muniak with Love”; 26.02 – Evgeny Pobozhiy Quartet, Till Brönner & Dieter Ilg „Nightfall”, Grzegorz Kapołka Trio; 27.02 – Dhafer Youssef „Sounds of Mirrors”, Ron Carter & LOTOS Jazz Festival Big Band; 28.02 – Marta Wajdzik Quartet, Lakecia Benjamin, Kenny Garrett Quintet, PB Underground, Byczek and New Funk Generation; 29.02 – „EABS plays Sun Ra cosmic songbook”, Mitch & Mitch, JOVI; 1.03 – Kaunas Jazz – Jan Maksimowicz & Dmitrij Golovanov, Leopolis Jazz – Pokaz Trio, Ron Carter Quartet, Ron Carter & Richard Galliano, Richard Galliano & NOSPR] (Bielsko-Biała, Katowice, Zabrze)
25.02 – The Australian Pink Floyd Show (Kraków, TAURON Arena)
27.02 – Balthazar (Warszawa, Palladium)
28.02 – The Game (Warszawa, Progresja)
29.02 – Jade Bird (Warszawa, Hydrozagadka)
1.03 – The Score (Warszawa, Proxima)
2.03 – Milky Chance (Warszawa, Stodoła)
3.03 – Stormzy (Warszawa, Stodoła)
4.03 – I Prevail (Warszawa, Proxima)
4.03 – Ash (Warszawa, Hydrozagadka)
6.03 – SWMRS (Warszawa, Proxima)
7.03 – Papa Roach, Hollywood Undead (Poznań, MTP/Hala Nr. 2)
10.03 – Mura Masa (Warszawa, Stodoła)
10.03 – Palaye Royale (Warszawa, Proxima)
10-13.03 – Pendragon (10.03 – Bydgoszcz, Kuźnia; 11.03 – Poznań, Blue Note; 12.03 – Piekary Śląskie, OK Andaluzja; 13.03 – Łódź, Łódzki Dom Kultury)
11.03 – Missio (Warszawa, Proxima)
12-25.03 – Szczecin Jazz 2020 [wystąpią m.in. Avishai Cohen Trio, Billy Harper & The Cookers, Vincent Herring Quartet feat. Bobby Watson] (Szczecin)
13.03 – Little Dragon (Warszawa, Niebo)
15.03 – Agnes Obel (Warszawa, Progresja)
16.03 – Pentatonix (Warszawa, Hala Expo XXI)
16-18.03 – Tempers (16.03 – Toruń, HRPP Pamela; 17.03 – Warszawa, Pogłos; 18.03 – Zduńska Wola, Ratusz)
17.03 – Bombay Bicycle Club (Warszawa, Proxima)
17.03 – Santana (Kraków, TAURON Arena)
18.03 – Iamddb (Warszawa, Stodoła)
21.03 – GBH (Bydgoszcz, Mózg)
23.03 – Phil X & The Drills (Warszawa, Stodoła)
25.03 – Kensington (Warszawa, Progresja)
26.03 – Sigala (Warszawa, Niebo)
30.03 – 1.04 – Metronomy (30-31.03 – Poznań, Tama; 1.04 – Warszawa, Progresja)
2.04 – Lamb Of God, Kreator, Power Trip (Kraków, TAURON Arena)
3.04 – Martha High (Poznań, Blue Note)
3-5.04 – Era Jazzu / Aquanet Jazz Festival [3.04 – Espen Eriksen Trio; 4.04 – Andrea Motis; 5.04 – Kandace Springs] (Poznań)
6.04 – Jethro Tull (Poznań, Aula UAM)
7-8.04 – The Mission (Warszawa, Proxima)
7-8.04 – Miami Horror (7.04 – Poznań, U Bazyla; 8.04 – Warszawa, Hydrozagadka)
9.04 – Nitzer Ebb (Warszawa, Progresja)
12-13.04 – As I Lay Dying (12.04 – Warszawa, Progresja; 13.04 – Wrocław, A2)
16.04 – Greyson Chance (Warszawa, BARdzo Bardzo)
16-17.04 – Van Der Graaf Generator (16.04 – Kraków, Studio; 17.04 – Warszawa, Palladium)
17.04 – Pink Turns Blue (Warszawa, Pogłos)
17.04 – William DuVall (Warszawa, Stodoła)
17.04 – Igorrr (Warszawa, Proxima)
18.04 – Brass Against (Warszawa, Stodoła)
19-20.04 – Health (19.04 – Kraków, Zet Pe Te; 20.04 – Warszawa, Hydrozagadka)
22-23.04 – Jo Quail (22.04 – Warszawa, Chmury; 23.04 – Kraków, Zaścianek)
22-25.04 – Meute (22.04 – Poznań, Tama; 23.04 – Gdańsk, B90; 24.04 – Kraków, Studio; 25.04 – Warszawa, Progresja)
23.04 – Hollow Coves (Warszawa, Hydrozagadka)
23-26.04 – Gdańsk Lotos Siesta Festival 2020 [24.04 – Yami, Andrea Motis; 25.04 – Lura, Elida Almeida, Nancy Vieira, Teofilo Chantre; 26.04 – Anabela Aya, Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez] (Gdańsk)
27-28.04 – Clannad (27.04 – Warszawa, Stodoła; 28.04 – Kraków, Studio)
27-28.04 – Jarboe (27.04 – Warszawa, Pogłos; 28.04 – Kraków, Alchemia)
29.04 – Whitesnake (Warszawa, Stodoła)
29.04 – Sofi Tukker (Warszawa, Progresja)
1-3.05 – 3-Majówka 2020 [1.05 – Bowie Starman, Happysad; 2.05 – The Sisters Of Mercy, Kult; 3.05 – Epica, Pidżama Porno] (Wrocław, Hala Stulecia/Pergola)
4-12.05 – Matt Dusk (4.05 – Warszawa, Teatr Roma; 7.05 – Katowice, NOSPR; 12.05 – Wrocław, NFM)
5.05 – Joe Satriani (Warszawa, Stodoła)
9.05 – YES (Wrocław, NFM)
9.05 – Clan Of Xymox (Zabrze, CK Wiatrak)
10.05 – Harry Styles; support: King Princess (Kraków, TAURON Arena)
10.05 – Ayo (Katowice, NOSPR)
11.05 – Sun Kil Moon (Kraków, Kwadrat)
14.05 – Joe Bonamassa (Warszawa, Torwar)
16.05 – Fit For A King (Warszawa, Hydrozagadka)
19.05 – Woodkid (Warszawa, Stodoła)
19.05 – The Driver Era (Warszawa, Hydrozagadka)
19-20.05 – Too Many Zooz (19.05 – Warszawa, Progresja; 20.05 – Kraków, Kwadrat)
20.05 – Selofan (Warszawa, Pogłos)
23-25.05 – Celine Dion (23.05 – Łódź, Atlas Arena; 25.05 – Kraków, TAURON Arena)
24.05 – Pet Shop Boys (Warszawa, Torwar)
25.05 – Sting (Warszawa, PGE Narodowy)
26.05 – We Lost The Sea, Solkyri (Warszawa, Hydrozagadka)
28.05 – Nick Cave & The Bad Seeds (Gliwice, Arena Gliwice)
29.05 – Shortparis (Warszawa, Proxima)
2.06 – Impact Festival 2020 [wystąpią m.in.: Korn, Bring Me The Horizon] (Łódź, Atlas Arena)
4.06 – Metal Hammer Festival 2020 [wystąpią m.in.: Deftones] (Katowice, Spodek)
5-6.06 – Orange Warsaw Festival 2020 [wystąpią m.in.: Camila Cabello, Tyler The Creator, Young Thug, 5 Seconds of Summer, Brockhampton] (Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec)
8.06 – Babymetal (Warszawa, Stodoła)
8.06 – Billy Talent (Kraków, Studio)
9.06 – Black Veil Brides (Warszawa, Progresja)
10-11.06 – Mystic Festival 2020 [10.06 – Judas Priest, Mercyful Fate, Heilung, Mgła, Katatonia, Obituary, Infected Rain; 11.06 – Nightwish, Gojira, Accept, Sepultura, Black River] (Kraków, Muzeum Lotnictwa)
15.06 – Lenny Kravitz (Gliwice, Arena Gliwice)
16.06 – Disturbed (Gdańsk/Sopot, ERGO Arena)
16.06 – Foreigner (Katowice, Spodek)
17.06 – Guns N’ Roses (Warszawa, PGE Narodowy)
17.06 – Motionles In White; August Burns Red, Bury Tomorrow, Crystal Lake (Warszawa, Stodoła)
25.06 – Jimmy Eat World (Warszawa, Proxima)
30.06 – System Of A Down (Kraków, TAURON Arena)
1-4.07 – Open’er Festival 2020 [wystąpią m.in.: Taylor Swift, Kendrick Lamar, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, A$AP Rocky, Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka, Foals, Big Thief, FKA Twigs, Martin Garrix, Schafter] (Gdynia, Lotnisko Kosakowo)
3.07 – D.O.A. (Warszawa, Pogłos)
3-4.07 – 10. Rock na Bagnie [wystąpią m.in.: D.O.A., The Toasters, Alvin Gibbs & the Disobedient Servants, The Mullet Monster Mafia, The Zapoy!, Armia, Bielizna, Koniec Świata, BAiKA, Sajgon, Всё_CRAZY, Fleischwolf, Mamusiu Ratuj, Criminal Tango, Moron’s Morons, Zimna Wojna, Podwórkowi Chuligani] (Goniądz)
5.07 – Iron Maiden (Warszawa, PGE Narodowy)
7.07 – Of Monsters and Men (Warszawa, Stodoła)
12.07 – Aerosmith (Kraków, TAURON Arena)
13.07 – Pearl Jam (Kraków, TAURON Arena)
15.07 – Kiss (Gliwice, Arena Gliwice)
17.07 – alt-j (Warszawa, Centrum Expo XXI)
21-22.07 – Flogging Molly (21.07 – Warszawa, Proxima; 22.07 – Kraków, Kwadrat)
4.08 – Philip H. Anselmo & The Illegals (Kraków, Studio)
7-9.08 – OFF Festival 2020 [wystąpią m.in.: Iggy Pop, Bikini Kill, Tropical Fuck Storm] (Katowice, Dolina Trzech Stawów)
18.08 – Hollywood Vampires (Strzelinko, Dolina Charlotty)
30.09 – Steven Wilson (Warszawa, Torwar)
3-4.10 – Steve Hackett (3.10 – Warszawa, Progresja; 4.10 – Wrocław, NFM)
7-9.10 – Katie Melua (7.10 – Gdynia, Arena; 8.10 – Warszawa, Torwar; 9.10 – Wrocław, Hala Stulecia)
14.10 – Deep Purple (Łódź, Atlas Arena)
20.10 – Helloween (Katowice, MCK)
21.10 – The 1975 (Warszawa, Stodoła)
21.10 – Beth Hart (Warszawa, Torwar)
28-29.10 – Fleshgod Apocalypse (28.10 – Poznań, U Bazyla; 29.10 – Warszawa, Proxima)
30-31.10 – Faun (30.10 – Warszawa, Proxima; 31.10 – Kraków, Kwadrat)
7.11 – Gentleman & The Evolution (Warszawa, Progresja)
8-15.11 – Fish (8.11 – Bydgoszcz, Hala Artego; 9.11 – Gdańsk, Stary Maneż; 11.11 – Kraków, Studio; 12.11 – Wrocław, A2; 13.11 – Łódź, Wytwórnia; 15.11 – Warszawa, Progresja)
10-25.11 – The Dead South (10.11 – Gdańsk, Stary Maneż; 11.11 – Warszawa, Palladium; 24.11 – Kraków, Studio; 25.11 – Wrocław, A2)
18.11 – Doro (Warszawa, Proxima)
25.11 – Simply Red (Warszawa, Torwar)