W ofercie firmy Kazrog pojawiła się wirtualna emulacja nieprodukowanego już od kilku lat sprzętowego procesora sygnałowego Avalon VT-747SP łączącego w sobie kompresor i korektor parametryczny.
Aplikacja nazwana tak samo jak sprzętowy pierwowzór jest owocem współpracy firm Kazrog i Avalon Design. Prace nad wirtualnym Avalon VT-747SP trwały od ubiegłego roku, a emulację opracowano po szczegółowym i pieczołowitym przebadaniu kilku egzemplarzy urządzenia, na którym bazuje ten program. Wykorzystując autorską technologię modelowania wiernie odwzorowano działanie poszczególnych komponentów toru sygnałowego i elementów kontroli, a także charakter i brzmienie całego urządzenia. Także interfejs graficzny aplikacji wiernie oddaje wygląd panelu urządzenia.
Tak jak w sprzętowym pierwowzorze, także we wtyczce Avalon VT-747SP mamy do dyspozycji dwie główne sekcje – stereofoniczny kompresor optyczny oraz stereofoniczny, 6-pasmowy korektor parametryczny. W urządzeniu, na którym wzorowana jest ta aplikacja oba te bloki bazowały na dyskretnych układach pracujących w klasie A. Ich charakter został odwzorowany w plug-inie, podobnie jak alternatywny lampowy tor sygnałowy, którego emulację możemy aktywować jeśli zajdzie taka potrzeba.
Interfejs graficzny wtyczki Avalon VT-747SP (dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych) daje dostęp do wszystkich elementów kontroli znanych z pierwowzoru. W sekcji kompresora mamy zatem do dyspozycji „pokrętła” umożliwiające regulację takich parametrów jak poziom wejściowy, czasy ataku i wybrzmienia, próg zadziałania, stopień kompresji czy kompensacja poziomu po kompresji. Dostępna jest tu również kontrola SIDE CHAIN THRESHOLD (LF i HF). Korektor daje z kolei możliwość regulacji podbicia/obcięcia sześciu pasm, a całości dopełniają mierniki. Tak jak w oryginale sekcje kompresora i korektora mogą być niezależnie aktywowane lub dezaktywowane, a ponadto mamy możliwość zmiany ich kolejności w torze audio.
Wirtualny Avalon VT-747SP może pracować jako 64-bitowa wtyczka wymagająca kompatybilnego programu hosta. W przypadku komputerów PC z systemem Windows (co najmniej 8.1) dostępne są formaty VST2, VST3 i AAX. W środowisku macOS (OS X 10.13 lub nowszy), poza tymi trzema formatami plug-inów dostępny jest także AU.
Więcej informacji na stronie kazrog.com.