Kathia zaprezentowała kolejny w tym roku premierowy utwór. W piosence „Do tego momentu” towarzyszy jej Mela Koteluk, a wydany cyfrowo singiel jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych.
„Do tego momentu” to najnowsza propozycja Kathii – subtelna, ale głęboka opowieść o byciu – w pełni, bez ucieczki, bez masek. O życiu w prawdzie, tu i teraz. Piosenka, w której gościnnie pojawia się Mela Koteluk stanowi spotkanie dwóch niezwykle wrażliwych artystek, które poprzez muzykę dzielą się nie tylko swoim spojrzeniem na świat, ale też przestrzenią do wspólnego czucia i bycia. Artystki napisały wspólnie tekst i muzykę do tego utworu, a w nagraniach udział wzięli także Wojciech Półrolniczak (gitary) i Artur Chołoniewski (perkusja). Realizacją nagrań instrumentów zajął się Piotr Kołodyński, natomiast wokali – Marek Dziedzic i Kathia. Artystka jest też odpowiedzialna za produkcję, natomiast miks i mastering powierzono Marcinowi Szwajcerowi. Kathia tak mówi o tym utworze:
Ten singiel to refleksja nad istotą bycia człowiekiem i nad istotą bycia tu i teraz. Opowiada o zakorzenieniu się w sobie, o odrzuceniu oczekiwań i tego co już nam nie służy. Do utworu zaprosiłam Melę Koteluk, której twórczość od zawsze mnie inspirowała. Bardzo się cieszę, że wspólnie mogłyśmy opowiedzieć tę historię. Chyba sedno, którego tutaj szukamy, jest takie, że wszystko jest już w nas. Że często szukamy „tego czegoś” wszędzie, tylko nie tam, gdzie faktycznie się znajduje. Wszystko, czego chcemy, jest już w nas. Niczego nie potrzebujemy. I o tym opowiadamy. Jest to dla mnie piękne kobiece spotkanie, gdzie wyrażamy zachwyt nad istnieniem. Zachwyt istnienia.
Singlowi „Do tego momentu” towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Bartosza Mielocha, który – w duchu piosenki – opowiada obrazem o prostocie, bliskości i ciszy.
Internet: www.facebook.com/kathiamusic
zdjęcie główne: fot. Bartosz Mieloch / mat. prasowe Universal Music Polska

