Przypominamy, że w dniach 17-19 października odbędą się kolejne Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne, na które zaprasza Dyrekcja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku wraz z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Tradycyjnie już VII Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne są skierowane do nauczycieli i uczniów klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia, a wśród najważniejszych tematów poruszanych podczas tej ich edycji znajdą się takie zagadnienia jak: instrumenty orkiestrowe i przygotowanie do gry w orkiestrze, improwizacja w ramach utworów kameralnych i solowych, francuska szkoła gry na instrumentach perkusyjnych, kameralistyka, muzyka najnowsza – jak ją zrozumieć i polubić?, zestaw perkusyjny, techniki gry oraz efektywnego ćwiczenia na wybranych instrumentach perkusyjnych, a także tworzenie zespołów kameralnych z użyciem małej ilości ogólnodostępnych i niskobudżetowych instrumentów perkusyjnych.
Tak jak w poprzednich edycjach, także na VII Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych pojawią się zaproszeni przez organizatorów wykładowcy i artyści, którzy poprowadzą zajęcia i wystąpią podczas koncertów towarzyszących imprezie. Tym razem w Gdańsku pojawią się: SR9 TRIO (Paul Changarnier, Nicolas Cousin, Alexandre Esperet) z Francji, Ruud Wiener (Szwajcaria), Michael Schack (Belgia), Jean-Baptiste Leclere (Francja), Piano meets Vibes (Nils Rohwer i Jens Schliecker) z Niemiec, prof. dr hab. Piotr Sutt (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi) – dyrektor artystyczny warsztatów oraz dr Miłosz Pękala (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie).
W trakcie trzydniowych VII Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych przewidziane jest ponad 30 godzin warsztatów oraz trzy koncerty z udziałem wykładowców. W programie znajdą się prawykonania najnowszych utworów, klasyka perkusyjna, muzyka azjatycka, amerykańska i jazzowa. Tematyka warsztatów, wykładów i lekcji podzielona będzie na trzy zasadnicze grupy odpowiadające zainteresowaniom i potrzebom uczestników.
W czasie trwania Warsztatów czynna też będzie wystawa instrumentów perkusyjnych oraz stoisko z instrumentami, pałeczkami i akcesoriami perkusyjnymi. Dostępne będą także wydawnictwa, płyty CD i nuty biorących udział w warsztatach artystów! Organizatorzy i wystawcy zapewniają możliwość wypróbowania oraz wyboru bardzo szerokiego asortymentu pałeczek perkusyjnych kilku wiodących firm perkusyjnych.
Więcej informacji na stronie www.osm.gdansk.pl.