• Muzyk
  • TopGuitar
  • TopBass
  • TopDrummer
NEWSLETTER
Muzyk.net
  • Newsy
    • Klawisze
    • Studio
    • Software
    • Gitara i Bas
    • Nagłośnienie
    • Mobilne
    • Perkusja
    • AudioVideo
    • Dęte
    • DJ
    • Smyczki
    • Oświetlenie
  • Wydarzenia/Muzycy
    • Wywiady
    • Sylwetki
    • Imprezy
    • Relacje
  • Testy
    TestyPokaż więcej
    Donner DC 87
    Donner DC 87 – test mikrofonu pojemnościowego
    2025-04-30
    ADAM Audio D3V
    ADAM Audio D3V – test monitorów odsłuchowych
    2025-03-29
    Novation Launchkey 61 MK4 (fot. Novation)
    Novation Launchkey 61 MK4 – test klawiatury sterującej
    2025-03-20
    Arturia KeyLab 61 mk3 (fot. Arturia)
    Arturia KeyLab 61 mk3 – test klawiatury sterującej
    2024-09-30
    ZOOM R4 MultiTrak
    ZOOM R4 MultiTrak – test rejestratora audio
    2024-05-31
  • Wideo
    WideoPokaż więcej
    Miley Cyrus „More to Lose” (mat. prasowe Sony Music Entertainment Poland)
    Miley Cyrus zaprezentowała singiel „More to Lose”
    2025-05-09
    Kali Uchis „Sincerely” (fot. Zach Apo-Tsang)
    Kali Uchis wydała album „Sincerely”
    2025-05-09
    „Thunderbolts*” (fot. Marvel Studios)
    „Thunderbolts*” – muzyka pod lupą
    2025-05-08
    Edyta Górniak „Dotyk” (fot. Pomaton EMI)
    30 lat albumu „Dotyk” Edyty Górniak
    2025-05-08
    Patrycja Markowska „Ślady” (mat. prasowe Warner Music Poland)
    Patrycja Markowska zaprezentowała utwór „Ślady”
    2025-05-08
  • Artykuły
    • Studyjna mapa Polski
    • Felietony
    • Auto dla muzyka
    • Wariacje na temat
    • Recenzje
  • Film
    • Muzyka pod lupą
    • Płyty DVD
  • Tygodnik
    TygodnikPokaż więcej
    Tygodnik 19/2025 (514)
    2025-05-06
    Tygodnik 18/2025 (513)
    2025-04-28
    Tygodnik 17/2025 (512)
    2025-04-22
    Tygodnik 16/2025 (511)
    2025-04-14
    Tygodnik 15/2025 (510)
    2025-04-08
  • Słownik
    • Terminy Gitarowe
    • Terminy Techniczne
Czytasz: Tygodnik 36/2023 (427)
Udostępnij
Szukaj
Muzyk.netMuzyk.net
Font ResizerAa
  • Newsy
  • Wydarzenia/Muzycy
  • Testy
  • Wideo
  • Artykuły
  • Film
  • Tygodnik
  • Słownik
Szukaj
  • Newsy
    • Klawisze
    • Studio
    • Software
    • Gitara i Bas
    • Nagłośnienie
    • Mobilne
    • Perkusja
    • AudioVideo
    • Dęte
    • DJ
    • Smyczki
    • Oświetlenie
  • Wydarzenia/Muzycy
    • Wywiady
    • Sylwetki
    • Imprezy
    • Relacje
  • Testy
  • Wideo
  • Artykuły
    • Studyjna mapa Polski
    • Felietony
    • Auto dla muzyka
    • Wariacje na temat
    • Recenzje
  • Film
    • Muzyka pod lupą
    • Płyty DVD
  • Tygodnik
  • Słownik
    • Terminy Gitarowe
    • Terminy Techniczne
Obserwuj nas
© 2024 Muzyk. All Rights Reserved.
Tygodnik

Tygodnik 36/2023 (427)

Redakcja | Muzyk FCM
Redakcja | Muzyk FCM Opublikowano 2023-09-09
Udostępnij

Chociaż wszyscy z nich już dawno osiągnęli wiek emerytalny, członkowie zespołu The Rolling Stones nadal nie zamierzają schodzić ze sceny. Co prawda Mick, Keith i Ronnie pozostali na placu boju już tylko we trzech, ale nie składają broni. Wręcz przeciwnie, postanowili nagrać kolejny album. Płyta „Hackney Diamonds” będzie ich pierwszą od osiemnastu lat zawierającą premierowy materiał. Na krążek ten trafi m.in. utwór „Angry” zaprezentowany jako pierwszy singiel promujący to wydawnictwo. Informacja o nowym albumie Stonesów to jeden z tematów, które poruszyliśmy w dwudziestu artykułach, które ukazały się na naszej stronie w tym tygodniu.

W tym czasie opublikowaliśmy także informacje o płytach, które miały już swoją premierę – w tym albumach Olivii Rodrigo i The Chemical Brothers, a także kolejnych singlach zapowiadających nowe wydawnictwa (m.in. Kwiat Jabłoni, Lauren Mayberry i Nicki Minaj). Na naszej stronie pojawiły się również fotorelacje z występów Jan Garbarek Group i zespołu Kroke oraz koncertu „The Bell For Peace”.

Początek września przyniósł też ze sobą premiery instrumentów, zarówno wirtualnych jak i sprzętowych. Jedną z opisywanych nowości są elektroniczne instrumenty perkusyjne FGDP-50 i FGDP-30 firmy Yamaha, określane przez producenta mianem Finger Drum Pad. Zgodnie z tym określeniem, zostały one zaprojektowane z myślą o miłośnikach finger drummingu. Inną nowością – tym razem służącą do słuchania – jest kompaktowy AMBEO Soundbar Mini firmy Sennheiser.

Więcej informacji o tematach poruszonych na naszej stronie w ostatnich dniach znajdziecie w nowym wydaniu Tygodnika Muzyk.

SPRZĘT / OPROGRAMOWANIE

FGDP-50 i FGDP-30 – elektroniczne instrumenty perkusyjne firmy Yamaha

Oferta elektronicznych instrumentów perkusyjnych firmy Yamaha powiększyły się o serię Finger Drum Pad obejmującą dwa modele – FGDP-50 i FGDP-30. Oba instrumenty zaprojektowane głównie z myślą o finger drummingu są wyposażone w zestaw 18 specjalnie zaprojektowanych i ergonomicznie rozmieszczonych padów reagujących na siłę uderzenia i docisk. W obu modelach zamontowano moduł o 64-głosowej polifonii, głośnik, wyjścia audio i wbudowaną baterię. FGDP-50 oferuje nie tylko więcej barw niż mniejszy model, ale także kilka dodatkowych funkcji.

Spis treści
SPRZĘT / OPROGRAMOWANIEFGDP-50 i FGDP-30 – elektroniczne instrumenty perkusyjne firmy YamahaWaldorf udostępnia nowy firmware dla syntezatorów Iridium i QuantumAMBEO Soundbar Mini – nowa propozycja firmy SennheiserHybrydowe pianina Casio GP-510 i GP-310 w „Danse Macabre” Saint-SaënsaProdukty marki ZOOM na festiwalu ŚwiatłoSIŁAWYDARZENIA / MUZYCYThe Rolling Stones zapowiadają płytę „Hackney Diamonds” i prezentują utwór „Angry”Jan Garbarek powrócił do KrakowaTimbaland, Nelly Furtado i Justin Timberlake w kolejnym wspólnym utworze„GUTS” – nowa płyta Olivii Rodrigo już dostępnaNicki Minaj zaprezentowała utwór „Last Time I Saw You”
FGDP-50 (fot. Yamaha)

Waldorf udostępnia nowy firmware dla syntezatorów Iridium i Quantum

Firma Waldorf udostępniła na swojej stronie internetowej nowy firmware dla syntezatorów Iridium Keyboard, Iridium Desktop, Quantum i Quantum MK2. Dzięki tej aktualizacji instrumenty te będą teraz elementami jednej platformy co ułatwi w przyszłości ich dalszy rozwój i wprowadzanie nowych rozwiązań. Firmware w wersji 3.0 przynosi ze sobą m.in. zmiany dotyczące oscylatorów, sekwencera, generatorów LFO, efektów czy obsługi komunikatów MIDI. W obu wersjach syntezatora Quantum polifonia została rozszerzona do 16 głosów.

fot. Waldorf Music

AMBEO Soundbar Mini – nowa propozycja firmy Sennheiser

Oferta „list dźwiękowych” firmy Sennheiser powiększyła się o kolejny model – AMBEO Soundbar Mini. Tym razem jest to kompaktowy model mający 70 centymetrów szerokości, który z powodzeniem zmieści się nawet w małym pomieszczeniu, wypełniając go dźwiękiem z sześciu głośników. Model ten wyposażono w dwa 4-calowe woofery i cztery przetworniki 1.6”, a łączna moc końcówek wynosi 250 W RMS. Najmniejszy soundbar z tej rodziny jest wyposażony w port HDMI, a ponadto obsługuje najpopularniejsze technologie i formaty dźwięku.

fot. Sennheiser

Hybrydowe pianina Casio GP-510 i GP-310 w „Danse Macabre” Saint-Saënsa

Hybrydowe pianina GP-510 i GP-310 tworzące od kilku lat serię Celviano Grand Hybrid to druga generacja instrumentów będących owocem współpracy Casio z firmą Bechstein. Oba modele wyposażono m.in. w doważoną klawiaturę z mechanizmem młoteczkowym Natural Grand Hammer Action oraz moduł dźwiękowy o maks. 256-głosowej polifonii. Instrumenty te różnią się od siebie m.in. liczbą dostępnych presetów, wśród których nie brakuje barw fortepianowych. Właśnie je możemy usłyszeć w klipie, w którym dwoje pianistów gra na tych modelach utwór Camille Saint-Saënsa.

- Advertisement -
GP-510BP (fot. Casio)

Produkty marki ZOOM na festiwalu ŚwiatłoSIŁA

W dniach 6-7 września odbyła się w Gdańsku druga edycja ŚwiatłoSIŁA Festiwal Foto-Video – imprezy skierowanej głównie do osób zajmujących się fotografią i filmowaniem. Program tego festiwalu obejmował różne wydarzenia, w tym wystawę sprzętu obejmującego również rozwiązania audio. Na jednym ze stoisk zobaczyć można było urządzenia marki ZOOM, w tym rejestratory z serii MicTrak i PodTrak, różne modele z rodziny Handy Recorder, rejestratory terenowe czy modele umożliwiające jednoczesne nagrywanie dźwięku i obrazu.

M4 MicTrak (fot. Zoom)

 

Gladiator 4 – nowa wersja syntezatora wirtualnego firmy TONE2 Audio

Harmonia – nowy instrument wirtualny firmy Cherry Audio

WYDARZENIA / MUZYCY

The Rolling Stones zapowiadają płytę „Hackney Diamonds” i prezentują utwór „Angry”

Zespół The Rolling Stones oficjalnie zapowiedział nową płytę studyjną zawierającą premierowy materiał (pierwszą taką od 2005 roku). Album zatytułowany „Hackney Diamonds” zawierający 12 utworów ukaże się 20 października br., a nagrywając go Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood współpracowali z Andrew Wattem. Pierwszą muzyczną zapowiedzią tego krążka jest piosenka „Angry”, którą wybrano na pierwszy singiel.

- Advertisement -

Jan Garbarek powrócił do Krakowa

Pod koniec sierpnia, w ramach tegorocznej edycji Summer Jazz Festival Kraków wystąpił słynny norweski saksofonista Jan Garbarek. Podczas koncertu w Operze Krakowskiej na scenie towarzyszyli mu perkusjonista Trilok Gurtu, basista Yuri Daniel oraz pianista Rainer Brüninghaus. Występ ten był jednym z najważniejszych wydarzeń w programie tej edycji festiwalu, a obszerną fotorelację dokumentującą ten koncert znajdziecie na naszej stronie.

fot. Sobiesław Pawlikowski

Timbaland, Nelly Furtado i Justin Timberlake w kolejnym wspólnym utworze

Timothy Mosley znany powszechnie jako Timbaland to nie tylko raper, ale także songwriter i producent muzyczny, który przyczynił się do powstania wielu przebojów wykonywanych przez różnych artystów. W gronie tym znajdują się m.in. Justin Timberlake i Nelly Furtado, którzy kilkanaście lat temu zaśpiewali razem z nim w utworze, który trafił na jedną z płyt Timbalanda. Teraz cała trójka spotkała się ponownie by kolejny raz nagrać coś wspólnie, a owocem tej współpracy jest piosenka „Keep Going Up!”.

„GUTS” – nowa płyta Olivii Rodrigo już dostępna

Po sukcesie, jaki odniósł jej debiutancki album „SOUR”, nagranie nowej płyty nie było zapewne dla Olivii Rodrigo łatwym zadaniem. Podjęła się jednak tego wyzwania, a owoc tych prac ujrzał światło dzienne w tym tygodniu. Nowy krążek zatytułowany „GUTS” zawiera dwanaście utworów, w tym znane już z singli „vampire” i „bad idea right?”. Produkcją nowego albumu zajął się Daniel Nigro, który pracował wcześniej nad debiutem Olivii.

Nicki Minaj zaprezentowała utwór „Last Time I Saw You”

Raperka, piosenkarka i songwriterka Onika Tanya Maraj nagrywjąca i występująca pod pseudonimem Nicki Minaj, zaprezentowała utwór „Last Time I Saw You”. Popowa piosenka, która w warstwie tekstowej jest niezwykle osobista i emocjonalna, to zapowiedź nowego albumu artystki. Płyta zatytułowana „Pink Friday 2” ma się ukazać w drugiej połowie listopada.

 

Daria Zawiałow ujawniła szczegóły nowej płyty

„For That Beautiful Feeling” – nowy album The Chemical Brothers już dostępny

„Jestem Twoją Bajką” – sanah w piosence z filmu „Akademia Pana Kleksa”

Kraków Jazz Week połączy Jazz Juniors i Seifert Jazz Days

Kwiat Jabłoni w utworze „Byłominęło”

„The Bell For Peace” – Możdżer / Wania / Pasiecznik / Stockhausen w krakowskiej Filharmonii

Lauren Mayberry w solowym utworze „Are You Awake?”

Kroke zagrali przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie

TAGI: Casio, Daria Zawiałow, Jan Garbarek, Nicki Minaj, Olivia Rodrigo, Sennheiser, The Rolling Stones, Waldorf, Yamaha, Zoom
Udostępnij ten artykuł
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Email Drukuj
Udostępnij
Poprzedni artykuł Daria Zawiałow „Dziewczyna Pop” (fot. Karol Gustavv Małecki / mat. prasowe Sony Music Entertainment Poland) Daria Zawiałow ujawniła szczegóły nowej płyty
Następny artykuł James Blake „Playing Robots Into Heaven” (zdjęcie główne: mat. prasowe Universal Music Polska) „Playing Robots Into Heaven” – nowy album Jamesa Blake’a już dostępny

Najnowsze artykuły

Ella Langley (fot. YouTube / Ella Langley)
Wydarzenia/Muzycy

Ella Langley i Lainey Wilson triumfują na ACM Awards 2025

Redakcja | Muzyk FCM 2025-05-09
Miley Cyrus „More to Lose” (mat. prasowe Sony Music Entertainment Poland)
wideoWydarzenia/Muzycy

Miley Cyrus zaprezentowała singiel „More to Lose”

Redakcja | Muzyk FCM 2025-05-09
Yamaha FGDP-50 (fot. Yamaha)
NewsyPerkusja

FGDP-50 i FGDP-30 firmy Yamaha z nagrodą za wzornictwo

Redakcja | Muzyk FCM 2025-05-09
Kali Uchis „Sincerely” (fot. Zach Apo-Tsang)
wideoWydarzenia/Muzycy

Kali Uchis wydała album „Sincerely”

Redakcja | Muzyk FCM 2025-05-09
sE Electronics sE7 sideFire (fot. sE Electronics)
NagłośnienieNewsyStudio

sE7 sideFire – nowy mikrofon pojemnościowy firmy sE Electronics

Redakcja | Muzyk FCM 2025-05-09
„Thunderbolts*” (fot. Marvel Studios)
FilmMuzyka pod lupąwideo

„Thunderbolts*” – muzyka pod lupą

Grzegorz Bartczak | Muzyk FCM 2025-05-08
Novation Launch Control XL [MK3] (fot. Novation)
KlawiszeNewsyStudio

Nowa wersja kontrolera Launch Control XL firmy Novation

Redakcja | Muzyk FCM 2025-05-08

Może Ci się również spodobać

Yamaha FGDP-50 (fot. Yamaha)
NewsyPerkusja

FGDP-50 i FGDP-30 firmy Yamaha z nagrodą za wzornictwo

Yamaha ogłosiła, że wśród jej produktów wybranych do grona…

2025-05-09
Sennheiser Spectera (fot. Sennheiser)
NagłośnienieNewsy

Sennheiser przybliża cechy i możliwości systemu Spectera

System bezprzewodowy Spectera zaprezentowany oficjalnie przez firmę Sennheiser kilka…

2025-05-08
ZOOM PodTrak P2 (fot. ZOOM)
AudioVideoNewsy

Poznajcie wybrane funkcje rejestratora ZOOM PodTrak P2

Kompaktowy rejestrator audio PodTrak P2 firmy ZOOM to jej…

2025-05-07
Tygodnik

Tygodnik 19/2025 (514)

O ile statuetki i inne nagrody zdobyte przez artystów…

2025-05-06
Muzyk
Muzyk.net

MUZYK jest jedynym magazynem branży sprzętu muzycznego w Polsce o tak szerokiej rozpiętości merytorycznej i docieralności do użytkowników instrumentów muzycznych, sprzętu muzycznego i studyjnego.Ukazuje się od stycznia 1993 roku najpierw jako miesięcznik drukowany i portal internetowy, a od 2020 roku jako tygodnik Online i portal internetowy.Na łamach MUZYKA zamieszczane są treści przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników sprzętu muzycznego, a także informacje dotyczące artystów, płyt i wydarzeń muzycznych. Przekłada się to na wysokie statystyki. Portal Muzyk.net zanotował średnio w 2022 roku prawie milion odsłon miesięcznie.

Odwiedź

3.9kZalajkuj
1.9kObserwuj
1kObserwuj
183Subskrybuj
377Obserwuj

Serwisy

  • Klawisze
  • Studio
  • Software
  • Gitara i Bas
  • Nagłośnienie
  • Mobilne
  • Perkusja
  • AudioVideo
  • Dęte
  • DJ
  • Smyczki
  • Oświetlenie

Na skróty

  • Newsy
  • Wydarzenia/Muzycy
  • wideo
  • Klawisze
  • Imprezy
  • Studio
  • Software
  • Testy
  • Gitara i Bas
  • Nagłośnienie
  • Yamaha
  • Relacje
  • Sennheiser
  • Artykuły
  • Recenzje
  • Arturia
  • Płyty CD
  • Casio
  • Mobilne
  • Zoom
  • Steinberg
  • Perkusja
  • Novation
  • Tygodnik
  • Film
  • AudioVideo
  • Focusrite
  • Neumann
  • iOS
  • Roland
  • nowa płyta
  • Felietony
  • O nas
  • Reklama
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Praca
Czytasz: Tygodnik 36/2023 (427)
Udostępnij

ZASTRZEŻENIE: dokładamy wszelkich starań, aby zachować wiarygodne dane dotyczące wszystkich prezentowanych informacji. Dane te są jednak dostarczane bez gwarancji. Użytkownicy powinni zawsze sprawdzać oficjalne strony internetowe, aby uzyskać aktualne warunki i szczegóły.

Copyright (C) Muzyk 2024
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?