Chociaż francuska firma Modartt znana jest głównie z fortepianowej (choć nie tylko) aplikacji PIANOTEQ, od kilku lat ma w swej ofercie także pozycję skierowaną do osób szukających barw organów piszczałkowych. Mowa tu o programie ORGANTEQ, który został niedawno zaktualizowany do wersji 2.1.
Aplikacja wykorzystująca firmową technologię modelowania fizycznego pozwala uzyskiwać szeroką gamę barw organowych wykorzystując emulacje najróżniejszych piszczałek i wszelkich niuansów związanych z grą na tym instrumentcie oraz jego obsługą. Interfejs graficzny ORGANTEQ daje dostęp do wirtualnych registrów, 3 manuałów i klawiatury nożnej oraz wielu różnych parametrów, które możemy regulować.
W wersji 2.1 dodano 14 nowych presetów odwzorowujących konkretne organy (od historycznych, barokowych po współczesne) oraz siedem nowych głosów. Przy okazji zmienono nomenklaturę presetów. Odświeżono także wszystkie francuskie głosy romantyczne zwiększając ich autentyczność i dodano dwa nowe temperamenty. Ulepszono działanie menadżera presetów i „silnik” audio, a ponadto w programie tym wprowadzono też szereg innych zmian i usprawnień.
Aktualizacja do wersji 2.1 jest darmowa dla wszystkich posiadaczy licencji ORGANTEQ 2.
Te wirtualne organy piszczałkowe mogą pracować jako 64-bitowa wtyczka VST/VST3/AAX/AU lub jako samodzielna aplikacja.
Więcej informacji na stronie www.modartt.com.