Kiedy Michael Adams – właściciel i dyrektor Moog Music powiedział do zgromadzonych pracowników że właśnie sprzedał połowę firmy, w pomieszczeniu zapanowała cisza. Na szczęście szybko dodał, że sprzedał ją właśnie im…
Ta informacja sprawiła, że nastrój pracowników, którzy czują się mocno związani z legendarnym przedsiębiorstwem zmieniła się diametralnie. Wprowadzając akcjonariat pracowniczy Adams zachował 51% udziałów w firmie. Właścicielami pozostałych 49 procent będą pracownicy – prawo do udziału w tym planie ma 60 z 61 osób zatrudnionych w Moog Music na pełny etat (jedynym który się nie „załapał” jest… syn Adamsa). Oczywiście cały proces prywatyzacji został odpowiednio przemyślany i dopracowany w szczegółach, aby przynieść rzeczywiste korzyści wszystkim zainteresowanym.
Historia firmy Moog Music sięga roku 1953, kiedy to – jeszcze jako R.A. Music Company – założył ją legendarny konstruktor syntezatorów analogowych Bob Moog. Przez kilkadziesiąt lat istnienia przedsiębiorstwo kilka razy zmieniało właściciela, a w pewnym momencie zniknęło nawet z rynku na kilkanaście lat. Powrót nastąpił w 2002 roku i od tego czasu – mimo śmierci założyciela trzy lata później – firma rozwija się wprowadzając na rynek nowe instrumenty.
Więcej informacji na stronie www.moogmusic.com.