Podczas trwających w Kalifornii targów NAMM Show 2019 firma KRK zaprezentowała nową – już czwartą – generację monitorów odsłuchowych z serii ROKIT. Trzydzieści lat doświadczenia we wprowadzaniu innowacji do monitorów odsłuchowych oraz niezliczone partnerstwa okraszone sukcesami i nagrodami, zaowocowały nową linią monitorów ROKIT G4, która została całkowicie przebudowana od zera z myślą o współczesnych artystach reprezentujących różne style.
Zmiany w porównaniu z poprzednią generacją odnoszą się do różnych aspektów – od wyglądu i konstrukcji po zastosowane tu rozwiązania technologiczne. Nowa seria ROKIT G4 obejmuje cztery modele – ROKIT 5 (RP5G4) [głośniki: 5.25” + 1”’; pasmo przenoszenia: 43 Hz – 40 kHz], ROKIT 7 (RP7G4) [głośniki: 6.5” + 1”’; pasmo przenoszenia: 42 Hz – 40 kHz], ROKIT 8 (RP8G4) [głośniki: 8” + 1”’; pasmo przenoszenia: 36 Hz – 40 kHz] oraz trójdrożny ROKIT 10 (RP10G4) [głośniki: 10” + 4.5” + 1”’; pasmo przenoszenia: 26 Hz – 40 kHz].
Zarówno woofery jak i tweetery (a w przypadku RP10G4 także głośnik średniotonowy) charakteryzują się membranami wykonanymi z połączenia kewlaru z włóknami aramidowymi – oczywiście w charakterystycznym żółtym kolorze. Sekcja MF/HF w modelu ROKIT 10 jest zintegrowana dzięki czemu gdy ustawimy monitor na bocznej ściance możemy obrócić ją tak aby tweeter był nad przetwornikiem odpowiedzialnym za środek. W monitorach zastosowano wzmacniacze pracujące w klasie D (producent nie podaje na razie ich mocy) oraz wbudowany limiter. Odsłuchy ROKIT G4 wyróżniają się m.in. nowo zaprojektowanym portem bass-reflex umieszczonym z przodu, optymalizującym niskie częstotliwości, gwarantującym szerokie dolne pasmo i świetną odpowiedź na transjenty.
Wszystkie cztery monitory z serii ROKIT G4 wyposażono w symetryczne wejście typu combo XLR/jack, a całkowitą nowością jest wbudowany procesor DSP, do obsługi którego służy m.in. ulokowany z tyłu wyświetlacz LCD (oferujący podgląd krzywych korekcji) z enkoderem. Oferuje on aż 25 różnych ustawień korektora graficznego dostosowanych do różnych środowisk odsłuchowych. Pomaga on zminimalizować i poprawić problemy związane z akustyką pomieszczenia odsłuchowego. Co więcej, do współpracy z odsłuchami przeznaczona będzie dedykowana aplikacja dla smartfonów z systemem iOS i Android. Program ten oferuje dodatkowo analizator widmowy pomieszczeń działający w czasie rzeczywistym. KRK App pomaga zatem w rozmieszczaniu monitorów, dopasowywaniu poziomów, regulacji poziomu subwoofera, ustawianiu zwrotnicy, polaryzacji czy korekcji.
Więcej informacji o nowych monitorach można znaleźć na stronie internetowej www.krksys.com.