Hiszpańska firma Heritage Audio zaprezentowała właśnie wyjątkowy produkt o nazwie MOTORCITY EQualizer, będący próbą odwzorowania w postaci sprzętowej klasycznych korektorów, które przyczyniły się do powstania charakterystycznego brzmienia Motown z okresu kojarzonym z Detroit.
Niepozorne 7-pasmowe korektory masteringowe używane w Motown Studio, które odegrały niebagatelną rolę w historii muzyki zostały skonstruowane na potrzeby studia przez Mike’a McLeana. W oparciu o kilka oryginalnych egzemplarzy wyprodukowanych w Hitsville do prywatnego użytku, a należących obecnie do słynnego nowojorskiego realizatora dźwięku Michaela Brauera, powstał właśnie MOTORCITY EQualizer. Firma Heritage Audio postarała się aby korektor ów wiernie i w szczegółach odwzorowywał zarówno brzmienie oryginału jak i jego wnętrze oraz wygląd zewnętrzny. Z tego też powodu zachowano wielką dbałość o najmniejsze elementy i w odniesieniu do poszczególnych komponentów. Prace nad korektorem trwały długo, a na potrzeby tego projektu Hiszpanie nawiązali współpracę z nowojorską firmą Black Lion Audio.
MOTORCITY EQualizer jest zatem w pełni analogowym, pasywnym korektorem dającym możliwość kontroli siedmiu pasm. Dla każdego z nich (50 Hz, 130 Hz, 320 Hz, 800 Hz, 2 kHz, 5 kHz, 12.5 kHz) dostępne jest pokrętło umożliwiające podbijanie lub obcinanie poszczególnych częstotliwości w zakresie ±8 dB (w krokach co 1 decybel). Na panelu korektora umieszczono ponadto przełącznik IN/OUT/OFF umożliwiający dokonywanie porównań A/B oraz ogólne pokrętło GAIN pracujące również w zakresie od -8 do +8 dB. Na tylnej ściance znajdziemy jedynie wejście i wyjście typu XLR oraz gniazdo dla zewnętrznego zasilacza. Urządzenie jest zamknięte w obudowie rack 2U.

W korektorze zastosowano po 21 cewek i kondensatorów (po 3 na każde z pasm), wyprodukowanych specjalnie dla Heritage Audio i zgodnych z komponentami w oryginałach Brauera z tolerancją 1%. Wewnątrz MOTORCITY EQualizer zamontowano również transformator wejściowy będący repliką oryginału dostosowaną parametrami do potrzeb współczesnych studiów nagraniowych. W miejsce wzmacniaczy operacyjnych będących piętą achillesową oryginału zamontowano układy Carnhill.
Więcej informacji na stronie heritageaudio.net.
Dystrybutorem produktów marki Heritage Audio jest Audiotech.