Na początku grudnia Avril Lavigne ogłosiła, że w przyszłym roku kontynuować będzie rozpoczęte w maju br. tournee „Greatest Hits Tour”. Podczas tegorocznych koncertów, kanadyjska artystka i jej zespół korzystali z systemów bezprzewodowych Sennheiser, w tym pochodzących z serii EW-DX. Zapewne będą one im towarzyszyć także podczas występów w 2025 roku.
Avril Lavigne jest obecna na scenie od ponad dwóch dekad i od samego początku pozostaje ona wierna mikrofonom i systemom bezprzewodowym marki Sennheiser. W przypadku koncertów, podczas których promowała swój debiutancki album był to nadajnik mikrofonowy SKM 565, a w kolejnych latach sięgała po kolejne generacje systemów tego producenta. W przypadku gitar, do niedawna korzystała ona wraz z innymi muzykami z analogowych systemów Evolution Wireless G4, ale ostatnio przesiedli się na cyfrowy Evolution Wireless Digital, czyli serię EW-DX.
Jak przyznał realizator Jesse Cole, wybór nowego systemu związany był m.in. z tym, że ów dotychczas wykorzystywany wspierał niedostępe już dziś częstotliwości. Wśród zalet tego cyfrowego systemu i nadajników EW-DX SK wymienia on m.in. łatwość, z jaką parują się one z odbiornikiem.
Moją ulubioną cechą jest funkcja synchronizacji. Gitarzyści nie muszą już przynosić swojego nadajnika do odbiornika, mogą zostawić go gdziekolwiek. Wystarczy nacisnąć przycisk SYNC. To dla mnie niesamowite.
Funkcja ta ucieszyła też Erica Hillmana sprawującego pieczę nad gitarami, który dołączył do ekipy Avril na początku trasy „Greatest Hits Tour”. Rozwiązanie to oszczędza mu bowiem sporo chodzenia, co przy 12 gitarach wykorzystywanych podczas każdego z koncertów jest nie do przecenienia.

Tegoroczna część przekrojowego tournee Avril trwała od maja do września. Podczas tego tournee systemy EW-DX były wykorzystywane do obsługi ośmiu kanałów – czterech dla Lavigne i czterech dla gitarzysty Camerona Hurleya. Połowa z nich była obsługiwana przez odbiornik EW-DX EM 4 Dante. Trzy kanały przypisane do Avril były przypisane odpowiednio do głównej i zapasowej gitary elektrycznej oraz gitary akustycznej. Czwarty kanał był zapasowy, a najczęściej korzystali z niego inni muzycy, w tym członkowie zespołu Simple Plan towarzyszącego artystce w tej trasie jako support. To samo dotyczyło czwartego kanału przypisanego Hurley’owi.
Jako, że trasa obejmowała koncerty na różnych kontynentach – w Ameryce Północnej i Europie – w użyciu były podczas nich różne wersje urządzeń obsługujące określone zakresy częstotliwości: AW [516 MHz to 558 MHz], GW [558 MHz to 626 MHz] oraz Q1-Q9 [470.2 MHz to 550 MHz].

Poza systemem EW-DX obsługującym sygnały z jej gitar, Avril Lavigne korzystała podczas tej trasy także z mikrofonów wokalnych Sennheiser. Artystka miała do dyspozycji pięć wykonanych na zamówienie wersji nadajnika SKM 5200 z kapsułą MD 5235 – każdą w innym kolorze. Na gościnnie występujących artystów czekały trzy kolejne mikrofony. Do obsługi tych nadajników służyły odbiorniki EM 3732. Jako, że część koncertów odbywała się w ramach festiwali, w riderze wymienione były zawsze odbiorniki Sennheiser EM 6000 oraz nadajniki z kapsułami MD 9235 lub MM 435.
Więcej informacji o produktach marki Sennheiser znajdziecie na stronie sennheiser.pl.