Firma Steinberg udostępniła darmową aktualizację pakietu oprogramowania TOOLS dla interfejsów audio z serii UR-C. W wersji 2.0.0 pojawiły się nowości, które ucieszą gitarzystów oraz wszystkich nagrywających przy ich pomocy partie gitarowe.
Wraz z odświeżeniem pakietu TOOLS do wersji 2.0.0 zaktualizowano wchodzące w jego skład aplikacje Steinberg UR-C Extension i Steinberg dspMixFx UR-C jak również zestaw wtyczek Basic FX Suite. Update ten przyniósł ze sobą nowości w dodawanej do interfejsów UR-C kolekcji wirtualnych wzmacniaczy gitarowych Yamaha Guitar Amp Classics. Otóż każdy z nich został wzbogacony w bramkę szumów z włącznikiem i regulacją poziomu, a także sekcję z emulacjami zestawów głośnikowych. Do wyboru mamy 8 różnych „paczek”, a ponadto możemy wybierać położenie mikrofonu względem nich. W przypadku wersji natywnych tych plug-inów, mamy możliwość wyboru przetwarzania mono lub stereo gdy zapniemy je na śladach stereofonicznych.
Druga nowość dotyczy współpracy z Cubase, a dokładnie integracji interfejsów UR-C z tym programem DAW. Po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji będziemy mogli wygodnie sterować najważniejszymi parametrami i funkcjami kanałów wejściowych urządzeń z poziomu miksera w Cubase, czyli MixConsole. Możemy w ten sposób kontrolować zasilanie Phantom, filtry czy odwracacze fazy, a także efekty insertowe i wysyłki. Mamy też możliwość linkowania kanałów z poziomu DAW (Channel Link).
Nowa aktualizacja przynosi też ze sobą wsparcie dla systemów Windows 11 i macOS 12.

W skład serii UR-C wchodzą cztery modele różniące się liczbą obsługiwanych kanałów wejściowych i wyjściowych, liczbą i typem fizycznych gniazd oraz dodatkowymi funkcjami – UR22C (2 IN/2 OUT), UR24C (2 IN/4 OUT), UR44C (6 IN/4 OUT) i UR816C (16 IN/16 OUT). Wszystkie łączą się z komputerem poprzez port USB typu C i wykorzystują 32-bitowe przetworniki A/D D/A obsługujące częstotliwości próbkowania do 192 kHz. Interfejsy te wyposażono również w przedwzmacniacze mikrofonowe D-PRE (klasa A) i procesor DSP, który umożliwia nie tylko bezlatencyjny monitoring, ale także daje możliwość korzystania z dołączonych wtyczek.
Więcej informacji na stronie www.steinberg.net.