Po tym, gdy w 2020 roku firma Solid State Logic zaprezentowała swoje pierwsze w dziejach interfejsy audio skierowane do szerokiego grona odbiorców, po kilku latach postanowiła wykonać kolejny krok. Wzorem innych producentów przygotowała pakiet zawierający wszystko co najbardziej potrzebne, by rozpocząć przygodę z nagrywaniem dźwięku w domowym zaciszu. Podczas styczniowych targów NAMM Show firma pokazała SSL Recording Pack, czyli zestaw bazujący na interfejsach SSL2 i SSL2+.
SSL RECORDING PACK
Brytyjska firma Solid State Logic mająca długie i bogate doświadczenie w wytwarzaniu studyjnego sprzętu audio najwyższej jakości, postanowiła kilka lat temu dać możliwość cieszyć się typową dla nich jakością dźwięku także osobom chcącym nagrywać i tworzyć w domowym studiu. W ten sposób do wielkich konsolet i nieco mniejszych mikserów, procesorów sygnałowych czy kontrolerów, dołączyły wspomniane interfejsy audio SSL2 i SSL2+. Wprowadzając teraz do oferty zestawy SSL Recording Pack, firma jeszcze bardziej rozszerzyła ofertę produktów skierowanych do osób zajmujących się produkcją muzyki i nagrywaniem w swoim własnym studiu.
W zależności od potrzeb możemy wybrać wersję z interfejsem SSL2 lub SSL2+, z których pierwszy to propozycja skierowana typowo dla osób pracujących w pojedynkę, natomiast po drugi mogą sięgnąć osoby, które poza projektami solowymi mają zamiar współpracować też z innymi osobami. Urządzenia te mają wiele wspólnych cech, ale różnią się liczbą obsługiwanych kanałów wyjściowych, a co za tym idzie liczbą dostępnych gniazd wyjściowych. Mniejszy SSL2, którego test znajdziecie TUTAJ, obsługuje po dwa kanały wejściowe i wyjściowe, podczas gdy SSL2+ przy tej samej liczbie wejść oferuje dwukrotnie więcej kanałów wyjściowych. W modelu tym dostępne są ponadto złącza MIDI oraz dwa dodatkowe kontrolery.
Poza jednym lub drugim interfejsem, w skład SSL Recording Pack wchodzi wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy wraz z akcesoriami (uchwyt elastyczny i kabel) oraz dynamiczne słuchawki o konstrukcji zamkniętej. Uzupełnieniem strony sprzętowej jest obszerny pakiet oprogramowania. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym komponentom testowanego pakietu SSL Recording Pack.
INTERFEJS SSL2+
Decydując się na wprowadzenie do oferty interfejsów audio, firma Solid State Logic postawiła na koncepcję dobrze jej znaną z mikserów czy produkowanych niegdyś i obecnie kontrolerów. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z urządzeniami typu desktop, z elementami kontroli umieszczonymi na górze obudowy. Dla większej wygody, panel sterowania jest nachylony w stronę użytkownika co ułatwia chociażby monitorowanie wskaźników, a obsługa pokręteł jest bardziej komfortowa. Na panelu możemy wydzielić niejako dwie sekcje – wejściową i wyjściową. Po lewej stronie umieszczono bowiem kontrolery obsługujące dwa kanały wejściowe, a prawą stronę zajmują pokrętła i przyciski służące do regulacji sygnałów wychodzących z interfejsu.

Zastosowana koncepcja obudowy sprawia, że wszystkie złącza zostały ulokowane na tylnej ściance. Znajdziemy tam m.in. port USB typu C służący do komunikacji z komputerem w celu pobierania zasilania oraz oczywiście dwustronnej transmisji sygnałów audio. Biorąc pod uwagę, że wielu potencjalnych użytkowników nie dysponuje w swoich komputerach portem typu C, do interfejsu dodawane są dwa kable USB. Jeden z nich oferuje dwa wtyki typu C, a w drugim dostępne są wtyki typu C i A. Oba przewody mają długość jednego metra, co wystarczy gdy pracujemy na laptopie, ale gdy wykorzystujemy komputer stacjonarny, może stanowić drobny kłopot, który jednak można oczywiście rozwiązać.
W interfejsie SSL2+ obsługującym 2 kanały wejściowe i 4 wyjściowe, do wprowadzania sygnałów z zewnętrznych urządzeń służą przede wszystkim dwa gniazda wejściowe typu combo [XLR/jack], obsługujące różne źródła dźwięku. Bogatsza i bardziej urozmaicona jest za to oferta gniazd wyjściowych. Główną parę stanowią symetryczne wyjścia liniowe typu jack 1/4”, które są zdublowane przez parę niesymetrycznych gniazd typu cinch. Do dyspozycji mamy jeszcze jedną parę wyjść tego typu oraz dwa stereofoniczne wyjścia słuchawkowe [jack 1/4”]. Na tylnej ściance znalazło się też miejsce na tradycyjne, 5-pinowe złącza MIDI (wejście i wyjście), które zwiększają możliwości konfiguracji naszego studyjnego setupu. Dzięki nim nie potrzebujemy oddzielnego interfejsu MIDI (który zająłby przy okazji kolejny port USB w komputerze), a możemy wygodnie podpiąć instrument, kontroler lub inne urządzenie MIDI by wykorzystywać je w swoich projektach.

Przed rozpoczęciem pracy z interfejsem należy oczywiście przygotować sobie środowisko pracy, co w przypadku komputerów z systemem Windows wiąże się z pobraniem i zainstalowaniem dedykowanych sterowników ASIO/WDM. Są one dostępne na stronie internetowej producenta, a po instalacji zyskamy także dostęp do wirtualnego panelu. Z poziomu SSL USB Control Panel możemy zmieniać wartość bufora (od 16 do 4096 próbek) wpływając na wielkość opóźnienia. Możemy skorzystać też z trybu SAFE chroniącego nas przed niechcianymi klikami i stukami, przy czym jego wyłączenie zmniejsza latencję. W tej prostej aplikacji wyświetlana jest również informacja o aktualnej częstotliwości próbkowania (obsługiwane są częstotliwości od 44.1 do 192 kHz). Zakres regulacji wielkości bufora jest wystarczająco duży, aby uzyskiwać odpowiednio niską latencję niezależnie od wybranych kombinacji wartości jego i częstotliwości próbkowania.
Interfejs SSL2+ został wyposażony w przedwzmacniacze przystosowane do obsługi różnych źródeł dźwięku. Do każdego z wejść podpiąć możemy mikrofony – zarówno dynamiczne, jak i pojemnościowe. Dla tych drugich dostępne jest zasilanie Phantom +48V, aktywowane niezależnie dla każdego kanału. Producent sugeruje, aby do podłączania mikrofonów używać wyłącznie kabli z wtykami XLR. Przewodami z wtykami jack 1/4” możemy za to podpinać do interfejsu rozmaite instrumenty klawiszowe (syntezatory, keyboardy, pianina cyfrowe), grooveboksy czy automaty perkusyjne, jak również inne źródła sygnału o poziomie liniowym. Oba wejścia są też przystosowane do bezpośredniego podłączenia gitar lub basów elektrycznych. Aby wybrać odpowiedni tryb pracy należy skorzystać z dwóch przycisków dostępnych w każdym z kanałów – LINE oraz HI-Z. O ile aktywacja trybu liniowego jest dziecinnie prosta to aby włączyć tryb wysokoimpedancyjny należy wcisnąć… oba przyciski.

Niezależnie od tego jakie źródło dźwięku podłączymy do któregoś z wejść, zakres regulacji czułości przy pomocy pokrętła GAIN wynosi 62 dB. Duży panel sterowania pozwolił zamontować słupkowe, 5-elementowe mierniki LED ułatwiające wysterowanie i monitorowanie sygnałów wprowadzanych do interfejsu. Zakres pracy sprawia, że nie powinniśmy mieć problemu z dostosowaniem czułości czy obawiać się przesterowania. O ile regulacja czułości czy obsługa różnych źródeł dźwięku to rozwiązania typowe dla większości interfejsów, firma Solid State Logic postanowiła wyposażyć SSL2+ (a także dwa pozostałe modele znajdujące się w jej ofercie – SSL2 i SSL12) w coś specjalnego. Jest nim analogowy efekt LEGACY 4K, nawiązujący do dziedzictwa brytyjskiej firmy, a dokładniej klasycznych wielkoformatowych konsolet SSL z serii 4000. W każdym kanale wejściowym możemy go niezależnie aktywować nadając sygnałowi koloryzację w analogowym stylu. Efekt inspirowany charakterem korektorów znajdujących się na pokładzie słynnego miksera objawia się podbiciem góry pasma przy jednoczesnym rozjaśnieniu sygnału i lekkim zniekształceniu harmonicznych. Po ten firmowy dodatek możemy sięgnąć rejestrując partie wokalne czy nagrywając gitarę akustyczną. Oczywiście możemy też eksperymentować z nim w połączeniu z innymi źródłami dźwięku.
Największym elementem kontroli na panelu interfejsu jest pokrętło MONITOR służące do regulacji poziomu sygnałów wysyłanych do monitorów studyjnych poprzez pary wyjść typu jack 1/4” i cinch opisanych jako 1/L i 2/R. Główka potencjometru jest na tyle duża, by regulacja odbywała się wygodnie. Ciekawostką jest swoiste nawiązanie do kultowego filmu „This Is Spinal Tap”, gdyż zakres pracy tego pokrętła pozwala osiągnąć 11…

Z każdym z wyjść słuchawkowych powiązano oddzielny potencjometr głośności, co pozwala ustalić różne poziomy dla każdego z gniazd. Chociaż standardowo na oba wyjścia podawany jest ten sam sygnał, gniazdo oznaczone literą B umożliwia zmianę źródła dźwięku. Zanim do tego przejdziemy należy wspomnieć o kolejnym potencjometrze obrotowym ulokowanym na panelu. Jest nim gałka MONITOR MIX związana z funkcją bezlatencyjnego monitoringu. Przy jej pomocy możemy płynnie regulować proporcje między odsłuchem nagrywanych sygnałów podawanych na wejścia, a tymi przesyłanymi z komputera. Jak łatwo zgadnąć, w skrajnych ustawieniach słyszymy albo tylko zewnętrzne źródła (INPUT), albo wyłącznie sygnały z programu DAW czy innej aplikacji (USB). Wszystko co pomiędzy pozwala ustalić własny miks, który jest podawany jednocześnie na wyjścia główne i słuchawkowe. W przypadku nagrywania sygnałów wprowadzanych do interfejsu, standardowo w obu kanałach słyszeć będziemy to, co jest podawane na każde z wejść. Jeśli jednak rejestrować będziemy źródło stereo, chcielibyśmy aby sygnał z wejścia numer 1 znalazł się tylko w kanale lewym, a z wejścia numer 2 w prawym. Aby tak się stało należy skorzystać z przycisku zmieniającego tryb monitorowania. Jego działanie wpływa zarówno na słuchawki jak i wyjść służących do podłączenia odsłuchów.
Wróćmy teraz do wyjścia słuchawkowego B. Otóż, poza standardowym odsłuchem nagrywanych źródeł lub pierwszej pary kanałów pochodzących z komputera (Output 1/2), możemy monitorować przy jego pomocy drugą parę sygnałów wprowadzanych przez USB (Output 3/4). Należy w tym celu oczywiście zadbać najpierw o to, aby w programie DAW czy innej aplikacji przypisać właśnie te porty wyjściowe do odpowiednich śladów czy szyn. Trzeba też pamiętać, aby pokrętło MONITOR MIX było ustawione w odpowiedniej pozycji. Co nam to daje? Otóż, w ten sposób możemy dostarczyć na każde z wyjść słuchawkowych inny miks, co może nam się przydać w różnych sytuacjach podczas pracy z programami DAW. Oczywiście w dalszym ciągu możemy podawać to samo na oba wyjścia słuchawkowe, ale wystarczy jeden ruch, by osoba korzystająca z gniazda B otrzymała na słuchawki inny sygnał. Ten sam stereofoniczny sygnał z alternatywnej pary jest przesyłany z komputera na gniazda wyjściowe opisane nieprzypadkowo cyframi 3 i 4. O ile jednak w przypadku wyjścia słuchawkowego możemy regulować jego głośność, to z tymi wyjściami typu cinch nie są powiązane żadne elementy kontroli w interfejsie. Oznacza to, że o odpowiedni poziom głośności musimy zadbać z poziomu komputera. Jeśli w swoich projektach będziemy korzystać z oprogramowania dla DJ’ów, obecność czterech wyjść typu cinch w testowanym interfejsie pozwala wykorzystać je to podpięcia konsolety didżejskiej.

Wraz z aktualizacją firmware’u, interfejs SSL2+ zyskał możliwość korzystania z funkcji LOOPBACK. Jeżeli nasz egzemplarz nie będzie miał wgranej najnowszej wersji oprogramowania należy dokonać aktualizacji, który to proces ogranicza się w przypadku systemu Windows do pobrania odpowiedniego pakietu, rozpakowania go i uruchomienia specjalnej aplikacji. Po jego zakończeniu możemy cieszyć się z dwóch dodatkowych wirtualnych portów umożliwiających nagrywanie dowolnego sygnału odtwarzanego w komputerze, niezależnie od sygnałów podawanych na wejścia interfejsu. Rozwiązanie to może przydać się chociażby osobom tworzącym podcasty czy zajmującym się streamingiem na żywo, gdyż w ten sposób możemy w prosty sposób nagrywać chociażby piosenki z odtwarzacza multimedialnego czy dowolny klip z Internetu, a także dźwięk z filmu albo gry.
MIKROFON SMC-80
Podobnie jak ma to miejsce w innych tego typu pakietach dostępnych na rynku, drugim istotnym elementem tego zestawu jest mikrofon pojemnościowy. Dzięki niemu możemy przystąpić do nagrywania różnych źródeł dźwięku niemal od razu po rozpakowaniu zawartości kartonu. W przypadku SSL Recording Pack jest to wielkomembranowy SMC-80 o charakterystyce kardioidalnej. Mikrofon ten pozwoli nam rejestrować partie wokalne (czy też po prostu nasz głos), jak również zbierać dźwięki instrumentów akustycznych, jak chociażby gitary. Możemy podpiąć go do dowolnego z dwóch wejść typu combo dostępnych w interfejsie SSL2+ (lub SSL2 jeśli zdecydujemy się na tę wersję pakietu). Należy przy tym pamiętać, że jako pojemnościowy, wymaga on zasilania Phantom +48V. SMC-80 wykorzystujący kapsułę z jednocalową membraną charakteryzuje się pasmem przenoszenia 20 Hz – 20 kHz, czułością -36 dB [±2 dB] (0 dB = 1 V/Pa @ 1 kHz), impedancją 200 Ohm ±30% (@ 1 kHz) oraz maks. SPL 136 dB (@ 1 kHz ≤1% THD).

Jako że firma Solid State Logic sama nie oferuje mikrofonów, zapewne zleciła jego produkcję innemu podmiotowi, ale SMC-80 jest wykonany bardzo solidnie. Obudowa jest metalowa, a wszystko ze sobą dobrze spasowano. W komplecie znajduje się także kabel o długości 2.5 metra, zakończony z obu stron odpowiednimi wtykami XLR. Drugim dodatkiem do mikrofonu jest uchwyt elastyczny. Jest on wykonany z różnych materiałów, ale został tak zaprojektowany, że jest dobrze dopasowany do mikrofonu. Dodatkowo możemy zadbać o stabilność wykorzystując cztery śruby. SMC-80 waży ponad 300 g, ale nie stanowi to problemu dla uchwytu, który pozwala utrzymać mikrofon w ustawionej przez nas pozycji. Mikrofon radzi sobie z sygnałami o różnym poziomie głośności, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystywać go do nagrywania partii wokalnych czy kwestii rejestrowanych na potrzeby podcastów. Pozwoli on także zbierać sygnały z instrumentów akustycznych, które będziemy nagrywali w swym domowym studiu.

Jak widać, aby móc rozpocząć pracę z pakietem SSL Recording Pack, będziemy musieli dodatkowo zakupić jedynie statyw mikrofonowy (+ może także pop-filtr). W zależności od tego co i jak będziemy chcieli nagrywać może to być statyw biurkowy (także typu radiowego) albo bardziej tradycyjny – prosty lub łamany. Wybór należy do nas, ale gdy się w niego zaopatrzymy możemy od razu przystąpić do pracy.
SŁUCHAWKI SHP-20
Mając na uwadze to, że nagrywając lub pracując nad już zarejestrowanym materiałem chcielibyśmy mieć możliwość monitoringu, skład pakietu SSL Recording Pack uzupełniają słuchawki SHP-20. Pozwolą one pracować nam nawet w sytuacji jeśli nie mamy monitorów studyjnych, a gdy się już w nie zaopatrzymy, mogą stanowić ich uzupełnienie. Są to dynamiczne słuchawki o konstrukcji zamkniętej, wykorzystujące przetworniki o średnicy 50 mm. Charakteryzują się one impedancją 32 Ohm, pasmem przenoszenia 15 Hz – 25 kHz i skutecznością 98 dB ±3 dB.
SHP-20 to słuchawki wokółuszne i chociaż owalne muszle nie należą do największych, to statystyczny Kowalski bez problemu zmieści w nich swoje uszy nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Poduszki pokryte skóropodobnym materiałem dobrze przylegają do głowy, zapewniając tym samym odpowiednią izolację od otoczenia. Połączenie nauszników z pałąkiem zaprojektowano tak, że możemy obracać je w zakresie 180 stopniu. Regulowany pałąk jest wyściełany i także został pokryty podobnym materiałem co poduszki, dzięki czemu komfortowo leży na głowie.

Przymocowany na stałe kabel o długości trzech metrów jest wyprowadzony z lewego nausznika. Został on zakończony wtykiem jack 1/8”, ale w komplecie mamy oczywiście przejściówkę na jack 1/4”, dzięki czemu bez problemu podepniemy słuchawki SHP-20 do interfejsu SSL2+.
DODATKOWE OPROGRAMOWANIE
Tak jak ma to miejsce w przypadku interfejsu SSL2+ kupowanego samodzielnie (to samo dotyczy modelu SSL2), także nabywając pakiet SSL Recording Pack otrzymamy obszerną kolekcją programów komputerowych SSL Production Pack, które przydadzą nam się na różnych etapach pracy nad swoimi projektami. Tak jak mikrofon znajdujący się w komplecie pozwala od razu przystąpić do nagrywania, tak też program Ableton Live 11 Lite umożliwia przeniesienie naszych pomysłów do komputera. Mając na uwadze to, że wielu użytkowników będzie nagrywało przy pomocy SSL Recording Pack partie wokalne, w pakiecie oprogramowania umieszczono wtyczkę Vocalstrip 2. Jest to aplikacja firmy Solid State Logic stworzona z myślą o przetwarzaniu właśnie śladów wokalnych, udostępniająca cztery bloki efektowe – Compander, De-esser, De-ploser oraz Equalizer. Innym firmowym plug-inem jest Drumstrip, który z kolei opracowano by służył nam podczas pracy na śladach zawierających partie perkusyjne.

Kompletując SSL Production Pack, brytyjska firma połączyła siły z kilkoma innymi przedsiębiorstwami. Dzięki temu w kolekcji tej znalazły się między innymi instrumenty wirtualne BFD Player (+ biblioteka Pop Essentials LE), AAS Session Bundle [Ultra Analog Session, Strum Session i Lounge Lizard Session] oraz Native Instruments Hybrid Keys i kolekcja Komplete Start tego samego producenta, obejmująca kilkanaście instrumentów i efektów. Gitarzystów ucieszy zapewne obecność aplikacji IK Multimedia AmpliTube 5 SE, a do dyspozycji mamy też program Celemony Melodyne Essential. W ramach tego pakietu zyskujemy również ograniczony czasowo dostęp do takich aplikacji jak Sonarworks SoundID Reference, Antares Auto-Tune Unlimited oraz Output Arcade. To samo dotyczy kolekcji Complete Access obejmującej ponad sto wtyczek, będącej wspólną inicjatywą firm Solid State Logic i Slate Digital. Ostatnim elementem pakietu jest biblioteka próbek Loopcloud (1.5 GB). Aby zyskać dostęp do powyższego oprogramowania musimy zarejestrować interfejs na stronie internetowej.
Jak widać, kupując SSL Recording Pack możemy cieszyć się nie tylko popularnym programem DAW i wtyczkami umożliwiającymi przetwarzanie sygnałów pochodzących z różnych źródeł (w tym oczywiście mikrofonu lub gitary). W swoich projektach możemy wykorzystywać też instrumenty wirtualne, tym bardziej że SSL2+ jest wyposażony w wejście MIDI.
PODSUMOWANIE
Chociaż kompletując sprzęt do swojego domowego studia najczęściej dobieramy poszczególne komponenty oddzielnie, niektórzy producenci sprzętu studyjnego robią ukłon w stronę osób stawiających pierwsze kroki w home recordingu, oferując gotowe pakiety pozwalające przyspieszyć ten proces. Przykładem takiego właśnie zestawu jest SSL Recording Pack. Zestaw skompletowany przez firmę Solid State Logic pozwala nam niemal z marszu rozpocząć przygodę z nagrywaniem dźwięku w domowym zaciszu, gdyż mamy tu do dyspozycji najważniejsze elementy podstawowego setupu, z którym możemy wejść do tego świata i to bez konieczności ręcznego dobierania składowych. Mamy tu wszystko czego potrzeba na start – interfejs audio (w tym przypadku SSL2+) z kolekcją oprogramowania, mikrofon pojemnościowy z akcesoriami oraz słuchawki. Nic tylko uruchomić komputer, dokonać potrzebnych instalacji oraz połączeń i przystąpić do działania…

Najważniejszym elementem tego pakietu jest oczywiście interfejs audio i w przypadku SSL2+ dostajemy tu aż nadto jak na sprzęt z którym mamy zacząć nagrywać. Dwa wejścia obsługujące różne źródła dźwięku (od mikrofonu przez syntezatory i inne instrumenty po gitary elektryczne i basy), symetryczne i niesymetryczne wyjścia liniowe oraz dwa niezależne wyjścia słuchawkowe, a do tego jeszcze złącza MIDI – wszystko to sprawia, że wokół tego interfejsu możemy zbudować z czasem setup wykraczający poza podstawowy. Sprawna i wygodna kontrola nad sygnałami wejściowymi i wyjściowymi, funkcja bezlatencyjnego monitoringu, firmowy efekt LEGACY 4K pozwalający zmienić charakter brzmienia, funkcja LOOPBACK oraz możliwość wysyłania dwóch różnych miksów na wyjścia słuchawkowe to kolejne zalety tego urządzenia. Nie można też nie wspomnieć o solidności wykonania, stabilności pracy oraz jakości dźwięku.
Pozostałe elementy dobrane do tego interfejsu (lub SSL2 w drugiej wersji pakietu) także cechują się solidnością i dobrze wywiązują się ze swoich zadań. Wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy SMC-80 pozwoli nam zarejestrować partie wokalne czy słowo mówione, jak również instrumenty akustyczne i inne źródła dźwięku. Dołączony do niego uchwyt elastyczny zapewnia odpowiednią izolację, a kabel pozwala od razu dokonać połączenia. Zamknięte słuchawki SHP-20 dobrze leżą na głowie zapewniając wystarczający komfort byśmy mogli skupić się na monitorowaniu nagrywanych sygnałów czy późniejszej pracy nad zarejestrowanym materiałem. Nie można też zapomnieć o kolekcji oprogramowania obejmującego program DAW oraz wirtualne efekty i instrumenty, przydatne na różnych etapach pracy nad naszymi projektami.

Niezależnie od tego, do czego będziemy chcieli wykorzystywać SSL Recording Pack – realizacji rozmaitych pomysłów muzycznych obejmujących partie wokalne i instrumentalne, nagrywania podcastów, streamingu czy tworzenia innych treści wymagających rejestracji dźwięku – otrzymujemy w tym przypadku solidny pakiet narzędzi, które nam to umożliwią, oferując przy tym odpowiednią jakość. To i wszystkie cechy wymienione wyżej sprawiają, że jest to zestaw, którym mogą zainteresować się nie tylko początkujący. Być może, dla niektórych użytkowników tego pakietu dodatkowy smaczek stanowić będzie to, że będą mogli o sobie powiedzieć – „pracuję na sprzęcie Solid State Logic”…
Tekst: Grzegorz Bartczak
DANE TECHNICZNE
SSL2+
Liczba obsługiwanych kanałów: 2 wejściowe / 4 wyjściowe
Przetworniki A/D D/A: 24-bitowe
Obsługiwane częstotliwości próbowania: 44.1 – 192 kHz
Impedancja wejściowa: 1.2 kOhm (MIC), 10 kOhm (LINE), 1 MOhm (INSTRUMENT)
Maksymalny poziom wejściowy: +5.5 dBu (MIC), +24 dBu (LINE), +15 dBu (INSTRUMENT)
Impedancja wyjściowa: 1 Ohm (MONITOR), 10 Ohm (słuchawkowe)
Maksymalny poziom wyjściowy: +12.5 dBu (MONITOR), +10 dBu (słuchawkowe)
Wejścia/wyjścia: INPUT [combo XLR/jack] × 2, OUTPUT (L, R) [jack 1/4”], OUTPUT (L, R) [cinch] × 2, słuchawkowe [jack 1/4”] × 2, MIDI (IN, OUT), USB [typ C]
Wymiary (wliczając główki potencjometrów): 234 × 157 × 70 mm
Ciężar: 900 g
SMC-80
Typ: pojemnościowy
Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Czułość: -36 dB ±2 dB (0 dB=1 V/Pa @ 1 kHz)
Impedancja wyjściowa: 200 Ohm ±30% (@ 1 kHz)
Szum własny: 16 dB A
Maks. SPL na wejściu: 136 dB (@ 1 kHz ≤1% THD)
Odstęp sygnału od szumu: 78 dB
Wymagane zasilanie Phantom: 48V DC
Wymiary: 55 × 38 × 165 mm
Ciężar: ok. 340 g
SHP-20
Typ: zamknięte
Rodzaj: wokółuszne
Typ przetwornika: dynamiczny
Średnica przetworników: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 25 kHz
Impedancja: 32 Ohm
Czułość: 98 dB (±3 dB)
Maks. moc: 1200 mW
Moc znamionowa: 300 mW
Sugerowana cena: 1790 PLN (wersja z interfejsem SSL2 – 1470 PLN)
Do testu dostarczył:
Commercial Audio
ul. Jeziorki 86a
02-863 Warszawa
tel. (22) 8971513
Internet: commercialaudio.pl, solidstatelogic.com