W ofercie firmy United Plugins pojawił się kolejny plug-in powstały we współpracy z Muramasa Audio. Tym razem jest to wtyczka o nazwie Bassment oferująca wszystko czego potrzeba do tworzenia i nagrywania ścieżek basowych.
Podobnie jak skierowany do gitarzystów Electrum, także Bassment przeznaczony dla basistów jest aplikacją typu „wszystko w jednym”, mającą na pokładzie zarówno emulację wzmacniacza jak i wirtualny pedalboard wypełniony różnymi efektami. Interfejs graficzny daje podgląd całości w jednym oknie, dzięki czemu widzimy od razu aktualny status naszego setupu i jego elementów. Do wyboru mamy dwa tryby wyświetlania informacji – „fotorealistyczny” 3D oraz bardziej stonowany 2D, który w mniejszym stopniu wpływa na procesor.
Wzmacniacz dostępny w Bassment oferuje nie tylko 5-pasmowy korektor, regulację gainu i proporcji między sygnałem źródłowym a przetworzonym, ale także cztery sekcje (BASS, MID, TREBLE, PARALLEL), z których każda oferuje własny zestaw parametrów. Do dyspozycji mamy też blok CABINET z emulacjami zestawów głośnikowych, a dzięki możliwości regulacji dodatkowych parametrów mamy dostęp do ponad 300 „wirtualnych paczek”.
Poza blokami AMP i CABINET, w torze sygnałowym umieścić możemy też siedem różnych efektów, a kolejność poszczególnych elementów tego łańcucha możemy dowolnie zmieniać. Do dyspozycji mamy takie wirtualne „kostki” jak GATE, SUB, LEVELLER, COMPRESSOR, AUTOWAH, MODULATION i EQ. W każdym z tych efektów możemy regulować właściwe mu parametry. W każdym z bloków Bassment dostępne są też presety. Aplikacja udostępnia ponadto funkcję EQ MATCHING, regulację poziomu wejściowego i wyjściowego, limiter oraz tuner.

Bassment może pracować jako wtyczka VST/VST3/AAX/AU w środowisku Windows lub macOS, a dzięki wewnętrznemu 64-bitowemu przetwarzaniu obsługuje dowolne częstotliwości próbkowania.
Z okazji premiery, do 5 maja br. aplikacja jest dostępna na stronie United Plugins w promocyjnej cenie 19 EUR (rabat 85%). Po tym terminie cena wtyczki wzrośnie do 129 EUR. Ze strony możemy też pobrać 15-dniową wersję Trial.
Więcej informacji na stronie unitedplugins.com.