Firma QSC udostępniła nową wersję firmware’u dla aktywnych zestawów głośnikowych składających się na serię K.2. Aktualizacja ta przynosi ze sobą m.in. nowe presety, jak również różne usprawnienia i poprawki.
Seria K.2, która zadebiutowała o ofercie QSC kilka lat temu, obejmuje trzy dwudrożne zestawy głośnikowe charakteryzujące się mocą szczytową 1800 W (LF) + 225 W (HF). W modelach K8.2, K10.2 i K12.2 zamontowano woofer o średnicy odpowiednio 8, 10 i 12 cali oraz wysokotonowy driver 1.4” z tytanową kopułką. W zestawach tych zastosowano też takie rozwiązania jak DMT (Directivity-Matched Transistion) czy procesor DSP oferujący dostęp do charakterystyk brzmieniowych Intrinsic Correction. Obecność biblioteki presetów przygotowanych dla różnych popularnych zastosowań zwiększa możliwości wykorzystywania zestawów w różnych sytuacjach i odpowiedniego kształtowania brzmienia. Do dyspozycji mamy też możliwość regulacji ustawień związanych z korektorem, linią opóźniającą czy współpracą z subwooferem, a także inne parametry. Swoje ustawienia można zapisywać w postaci scen.
Wraz z udostępnieniem aktualizacji firmware’u do wersji 2.1, wspomniana wyżej biblioteka presetów powiększyła się o trzy nowe: CLUB (alternatywa dla ustawienia DANCE charakteryzująca się dostrojeniem wysokich i średnich częstotliwości na potrzeby odtwarzania muzyki wyróżniającej się wysokim poziomem SPL), VOX BOOST (oferuje podobne ustawienia co VOCAL BOOST znany z dawnych zestawów K Series, charakteryzujący się zwiększonym górnym środkiem pasma zwiększającym klarowność partii wokalnych zarówno w odtwarzanym materiale jak i dźwięku na żywo) oraz SMOOTH (reguluje tonalność wysokich tonów w modelach z serii K.2 pozwalając złagodzić dźwięki o wysokim poziomie SPL w zastosowaniach live i dzwięku programowanego). W nowej wersji podwojono też wartość czasu opóźnienia dla pokładowego efektu ROOM DELAY zwiększając ją ze 100 do 200 milisekund. Aktualizacja ta przynosi też ze sobą kilka drobnych poprawek odnoszących się do różnych aspektów pracy zestawów z serii K.2. Nowy firmware w wersji 2.1 jest dostępny na stronie internetowej producenta wraz z aplikacją umożliwiającą aktualizację, dostępną dla komputerów PC i Mac.
Więcej informacji na stronie www.qsc.com.
Dystrybutorem produktów marki QSC jest Aplauz.