Hiszpańska firma Heritage Audio udostępniła nową wersję firmware’u dla swoich interfejsów audio z rodziny i73 PRO. Wraz z tą aktualizacją udostępniono nową wersję wirtualnego miksera przeznaczonego do współpracy z nimi.
Seria interfejsów zaprezentowanych na początku tego roku obejmuje trzy modele – i73 PRO ONE (2 IN/4 OUT), i73 PRO 2 (2 IN/4 OUT) oraz i73 PRO EDGE (12 IN/16 OUT) – łączące się z komputerem przez port USB typu C i wyposażone w preampy pracujące w klasie A, inspirowane kultowym Neve 1073. Wszystkie trzy modele mogące pracować w trybie 32-bit/192 kHz zamknięto w obudowach typu desktop, a na ich panelach umieszczono kontrolery utrzymane „w starym stylu”. Do dyspozycji mamy m.in. pokrętła GAIN, włącznik zasilania Phantom +48V, tłumik Pad i odwracacz fazy oraz regulację poziomu wyjściowego. Interfejsy oferują także duże pokrętło służące do regulacji poziomu wyjść monitorowych i słuchawkowych (podwójne, współosiowe), przyciski MONO, MUTE i DIN oraz diodowy miernik. Poszczególne modele różnią się liczbą i typem dostępnych wejść i wyjść, a także gabarytami.
Odświeżony wirtualny i73 Mixer przeznaczony do współpracy z interfejsami zyskał nowe możliwości. Dodano w nim wsparcie dla stereofonicznych ścieżek oraz wtyczek w wersji stereo co ułatwia obsługę tego typu źródeł i ich przetwarzania wewnątrz tej wirtualne konsolety. Do wtyczek dołączanych do interfejsów dołączył SUCCESSOR będący emulacją sprzętowego kompresora o tej samej nazwie, dzięki czemu możemy wykorzystywać jego wersję DSP z poziomu miksera.
Do dostępnego wcześniej monitoringu sygnałów z wykorzystaniem oprogramowania doszła teraz opcja sprzętowa (Hardware Monitoring). Po jej wybraniu zyskujemy dostęp do funkcji bezlatencyjnego monitoringu bez potrzeby sięgania po wirtualny mikser. Dzięki temu nasz interfejs i73 PRO może służyć nam jako samodzielny preamp mikrofonowy z insertami DSP. Kolejna zmiana zaimplementowana w nowej wersji firmware’u to możliwość przełączania cyfrowych portów z trybu ADAT na S/PDIF. Interfejsy zyskały też opcję kompensacji opóźnienia dla wejść (Plugin Delay Compensation), która może się nam przydać np. przy nagrywaniu wielu śladów.
Więcej informacji na stronie heritageaudio.net.
Dystrybutorem produktów marki Heritage Audio jest Audiotech.