Wśród tematów poruszonych podczas warsztatów odbywających się w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit nie zabraknie różnych kwestii związanych z monitoringiem dźwięku w studiu, doborem odsłuchów czy ich właściwemu ustawieniu. Tym właśnie zagadnieniom poświęcone będą zajęcia, które poprowadzi Jacek Majewski z firmy Konsbud Audio, będący opiekunem marki Genelec.
O szczegóły warsztatów przygotowanych na listopadowy Soundedit ’22 zapytali go koledzy z Top Guitar, a na pytanie o monitory z ich oferty, które pojawią się w Łodzi oraz ich specyfikę odpowiedział on m.in.:
Na Soundedit pokażemy urządzenia z najwyższej półki technologicznej – monitory współosiowe The Ones w połączeniu z niezwykłym systemem niskotonowym Adaptive Woofer Systen W371. Zaprezentujemy również działanie systemu automatycznej kalibracji na przykładzie klasycznego zestawu 5.1.
(…) jednym z naszych zadań jako dystrybutora Genelec jest szeroko rozumiana edukacja. Staramy się wyjaśnić, co w pomieszczeniu odsłuchowym dzieje się z dźwiękiem w drodze między monitorem a naszymi uszami, jak bardzo duży wpływ ma to na naszą zdolność oceny dźwięku i w konsekwencji na podejmowanie decyzji dotyczących miksowania. Nasi klienci mogą w pełni zrozumieć i docenić unikalność i jakość produktów i technologii Genelec. To moment, gdy kończy się docierający ze wszystkich stron marketing a zaczyna poczciwa, lecz twarda fizyka.
Całą rozmowę znajdziecie TUTAJ.
Warsztaty przygotowane przez Konsbud Audio i prowadzone przez Jacka Majewskiego zaplanowano na piątek 4 listopada i sobotę 5 listopada. W obu dniach odbędą się one w Sali D hotelu Hotelu DoubleTree by Hilton. Każdego dnia rozpoczną się o godz. 9:00, a ich harmonogram przedstawia się następująco:
9:00 – Indywidualne odsłuchy monitorów studyjnych Genelec.
11:00 – Genelec – dobór, lokalizacja i kalibracja monitorów odsłuchowych.
13:00 – Indywidualne odsłuchy monitorów studyjnych Genelec
15:00 – Genelec – mastering w trudnym środowisku odsłuchowym
17:00 – Indywidualne odsłuchy monitorów studyjnych Genelec
Przypominamy, że udział w warsztatach towarzyszących Festiwalowi Soundedit ’22 jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.
Strona internetowa festiwalu – soundedit.pl.
zdjęcie główne: fot. Filip Klimaszewski