Zaprezentowany przez Casio w ubiegłym roku keyboard CT-S1000V wyróżnia się zaimplementowaną w nim funkcją Vocal Synthesis, która daje możliwość „śpiewać” grając na klawiaturze. Pozwala to wykorzystywać instrument w kreatywny sposób ograniczony tylko naszą wyobraźnią, czego dowodem była chociażby pierwsza edycja konkursu, której laureatka wystąpiła podczas targów NAMM Show. Sukces pierwszej odsłony sprawił, że japońska firma postanowiła ogłosić kolejną – CT-S1000V Challenge Vol.2.
W jej ramach Casio zaprasza to wzięcia udziału w kampanii, dzieląc się w serwisach społecznościowych filmami, w których wykorzystywany jest właśnie CT-S1000V – oczywiście z naciskiem na funkcję Vocal Synthesis. Przygotowany przez siebie klip wideo należy opublikować w serwisie Facebook, Twitter, Instagram, TikTok czy YouTube, oznaczając go koniecznie hasztagiem #cts1000v_challenge (w przypadku YouTube musimy też dodać „CT-S1000V Challenge” w tytule filmu). Następnym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie internetowej music.casio.com/en/products/casiotone/cts1000v/challenge/, na której można znaleźć także regulamin i wszelkie potrzebne informacje. Zakończenie konkursu wyznaczono na 30 września br.
Przypominamy, że CT-S1000V to keyboard o 64-głosowej polifonii, wyposażony w dynamiczną 5-oktawową klawiaturę. Do dyspozycji mamy 900 presetów w tym 100 przeznaczonych do obsługi funkcji Vocal Synthesis. Daje ona możliwość uzyskania podobnych efektów co przy użyciu wokodera, ale bez potrzeby korzystania z mikrofonu gdyż to wewnętrzne źródło dźwięku pozwala nam „śpiewać” dzięki układowi bazującemu na sztucznej inteligencji i tzw. uczeniu maszynowym. Wyzwalane słowa, frazy i harmonie mogą pochodzić z wbudowanej biblioteki lub aplikacji Lyric Creator. Instrument oferuje ponadto różne funkcja i parametry pozwalające modyfikować ten sztucznie generowany głos.

CT-S1000V wyposażono ponadto w sekcję automatycznego akompaniamentu ( 243 style fabryczne i 50 użytkownika), funkcję samplera, efekty (REVERB, CHORUS, DELAY, ACTIVE DSP, EQ), metronom, arpeggiator, funkcję AUTO HARMONIZE, 6-ścieżkowy rejestrator MIDI, funkcję SONG BANK oraz pamięć ustawień.
Instrument oferuje również wyświetlacz LCD, kontroler PITCH BEND, enkodery i potencjometry obrotowe, stereofoniczne wejście AUX, parę wyjść liniowych, wyjście słuchawkowe, dwa wejścia dla kontrolerów nożnych oraz porty USB (TO DEVICE i TO HOST). Wbudowany system nagłośnieniowy oferuje moc 2 × 2.5 W. Keyboard ten może być zasilany sześcioma bateriami AA lub za pośrednictwem zewnętrznego zasilacza.
Więcej informacji o tym i innych instrumentach Casio znajdziecie na stronie casiomusic.pl.