W marcu zakończyła się klubowa trasa, która zespół Łąki Łan – znany ze świetnych i energetycznych koncertów – promował płytę „DżDż”. Grupa wystąpiła między innymi w warszawskim klubie Niebo, łódzkiej Wytwórni czy w poznańskim klubie Tama. Partnerem technologicznym trasy była firma Aplauz zapewniając rozwiązania takich marek jak Sennheiser, Yamaha oraz Alcons.
Wokaliści zespołu Łąki Łan – Wikukaracza i Zając Cokictokloc, czyli Wiktor Kwarciak i Bartek Królik, korzystali mikrofonów bezprzewodowych z serii Sennheiser Digital 6000 z kapsułami MMD 945, a w drugiej części trasy wykorzystano bezprzewodowy system mikrofonowy EW-DX z odbiornikami EM 4 Dante i kapsułami MMD 935. Realizatorzy zespołu Jacek Antosik i Radek Strzeżek zwrócili uwagę na świetny odstęp od sprzężeń oraz bardzo wyrównaną barwę mikrofonów. Drugi z nich powiedział:
Jako że wokaliści używają analogowych efektów podłogowych, istotna była możliwość precyzyjnego ustawienie wzmocnienia wyjściowego mikrofonów, niezależnie od wzmocnienia gain. Sennheiser w obydwu przypadkach posiada taką możliwość. Uzyskaliśmy także świetny wynik czasu pracy na baterii w EW-DX, który dochodził do 12 godzin.


Mikrofony firmy Sennheiser – tym razem przewodowe – pojawiły się także na bębnach, tomach czy stopie. Jako fonia zwrotna pracowały z kolei niezawodne i cenione w branży systemy Sennheiser EW IEM G4 z combinerem AC41. Jako konsoleta główna pracowała cyfrowa Yamaha DM7 Compact w konfiguracji FOH/MON, miksując łącznie 92 kanały wejściowe oraz 20 wyjściowych + 8 × efekt. Radek Strzeżek powiedział o niej tak:
Trzeba przyznać, że wynik imponujący, jak na gabaryty konsolety.

Na jednym z koncertów firma Aplauz przeprowadziła dodatkowo prezentację najnowszego kompaktowego systemu Alcons LR15, wykorzystującego opatentowane przetworniki wstęgowe Pro-ribbon, zapewniające najlepsze możliwe odtwarzanie najwyższych częstotliwości. Zastosowanie technologii opracowanej przez firmę Alcons pozwoliło uzyskać bardzo szybką charakterystykę impulsową z mniejszymi aż o 90% zniekształceniami. Dzięki temu LR15 oferuje liniową charakterystykę z doskonałą klarownością dźwięku oraz identyczne zrównoważenie tonalne bez żadnej kompresji przy każdym poziomie SPL. Jak powiedział Jacek Antosik:
Dawno nie miałem okazji pracować na systemie, który cechuje się taką dynamiką i brzmieniem w górze, naprawdę jest to coś wyjątkowego.
Radek Strzeżek dodał:
Budowa przetworników Rro-ribbon rozwiązuje problem driverów kompresyjnych stosowanych przez 90% producentów. Najniższe w branży zniekształcenia THD, najwyższa możliwa moc peak na poziomie 1:15 względem RMS (80 W/1100 W) czy niewystępowanie dzielenia się membrany dla najwyższych częstotliwości, nawet pomimo relatywnie dużych wymiarów membrany to cechy szczególne tej technologii.

Więcej informacji na stronie aplauzaudio.pl.