Firma Heritage Audio wprowadziła do oferty kolejny produkt wzorowany na kultowym procesorze sygnałowym sprzed lat. Tym razem jest to GRANDCHILD 670, który podobnie jak zaprezentowany w ubiegłym roku HERCHILD Model 670 jest inspirowany kompresorem marki Fairchild z przełomu lat 50. i 60. XX wieku. Co więcej, w tym przypadku mamy do czynienia modułem w formacie 500.
W ubiegłym roku hiszpańska firma zaprezentowała dwa procesory dynamiki bazujące na kultowych kompresorach Vari-MU produkowanych przed laty przez Fairchild Recording Equipment Corporation – jednokanałowy HERCHILD Model 660 i dwukanałowy HERCHILD Model 670. Teraz ten drugi doczekał się kompaktowego wcielenie jako moduł w formacie 500 zajmujący dwie jednostki szerokości, czyli właśnie GRANDCHILD 670.
HERCHILD Model 670 zyskał powszechne uznanie producentów muzycznych jako starannie opracowana współczesna alternatywa dla jednego z najbardziej szanowanych procesorów dynamiki na świecie, który w swoim oryginalnym wcieleniu działał jako niezbędna składowa wielu przebojowych płyt na przestrzeni kilku dekad. Wielu muzyków, realizatorów i producentów przyzwyczaiło się do brzmienia jednego z najbardziej szanowanych kompresorów na świecie, zatem nic dziwnego, że dźwięk stereofonicznego kompresora Vari-MU, o którym mowa, stał się tak poszukiwany. Właśnie z tego powodu firma Heritage Audio wprowadziła na rynek HERCHILD Model 670, zamknięty w obudowie rack 6U, wykorzystujący 22 lampy i ważący 13.3 kg. Teraz jednak inżynierowie hiszpańskiej firmy postanowili wcisnąć to wszystko w kompaktowy moduł serii 500 zajmujący dwa sloty, który w jakiś sposób nadal zawiera w sobie całą muzyczną moc większego kompresora.

W module GRANDCHILD 670 będącym owocem tych prac zastosowano cztery lampy NOS 6BA6 militarnej klasy (po dwie na kanał) oraz trzy wykonane na zamówienie transformatory (po jeden na kanał + jeden dla SIDE CHAIN), mające sprawić, że nasze utwory zyskają uwagę, na jaką zasługują, z legendarnym lampowym ciepłem i ciężkim do podrobienia punchem. Ze względu na niewielką powierzchnię płyty czołowej, do dyspozycji mamy tylko kilka elementów kontroli, które są wspólne dla obu kanałów. Moduł udostępnia regulację czułości wejściowej (do -20 dB) i progu zadziałania (AC THRESHOLD), a także układ DC THRESHOLD (łączy kontrolę nad ustawieniami RATIO i kolana kompresora) z możliwością wyboru jednego z czterech ustawień oraz 5-pozycyjny przełącznik TIME CONST pozwalający wybrać jedno z kilku ustawień czasów ataku i wybrzmiewania. Na panelu znajdziemy ponadto miernik VU, diodę sygnalizującą aktywność urządzenia oraz 3-pozycyjny przełącznik pozwalający nie tylko włączyć lub wyłączyć kompresor, ale także wybrać dla niego ustawienie BYPASS. Na jednej z płytek umieszczono ponadto 3-pozycyjny przełącznik dla filtra SIDE CHAIN.
Więcej informacji na stronie heritageaudio.net.
Dystrybutorem produktów marki Heritage Audio jest Audiotech.