W ofercie firmy ADSR pojawiła się nowa aplikacja o nazwie Drum Machine, rozwiewającej wszelkie możliwości co do tego, do czego może ona być wykorzystywana.
Wirtualny automat perkusyjny dla komputerów PC i Mac daje możliwość tworzenia podkładów rytmicznych w oparciu o dostępne próbki i 50 bazujących na nich zestawów perkusyjnych. Interfejs graficzny Drum Machine jest dobrze zorganizowany i przejrzysty, a górną część wirtualnego panelu zajmuje 16 padów, do których przypisywać możemy dźwięki z biblioteki. Próbki powiązane z padami możemy podzielić na dwie partie (Body i Transient), które następnie można niezależnie edytować a na każdy z kanałów zaaplikować inny łańcuch efektów.
Próbki wgrane do padów możemy modyfikować regulując wysokość dźwięku, położenie w panoramie czy GAIN i VELOCITY, a także korzystając z 3-segmentowego generatora obwiedni oraz efektów. Do dyspozycji mamy filtry, korektor, kompresor, przester (Drive) i phaser. Pokładowy sekwencer z widokami GLOBAL i FOCUSED pozwala tworzyć patterny składające się z maks. 64 kroków. Dla każdego kroku możemy określać niezależnie różne parametry, a kolejne można edytować dla poszczególnych kanałów. Drum Machine oferuje też mikser z możliwością regulacji głośności poszczególnych kanałów i powiązanych z nimi instrumentów. Dla każdego dostępne są też m.in. funkcje MUTE i SOLO oraz regulacja położenia w panoramie i poziomów dwóch wysyłek.
Drum Machine firmy ADSR może pracować jako samodzielna aplikacja lub jako wtyczka VST3/AU. Z okazji premiery program można kupić za 49 USD, a cena ta obowiązuje jeszcze trzy tygodnie (później wzrośnie do 69 USD). Ze strony internetowej producenta można też pobrać darmową, 30-dniową wersje Trial.

Więcej informacji na stronie www.adsrsounds.com.