Firma Polyend zaprezentowała nowy produkt o nazwie Play, będący grooveboksem pozwalającym tworzyć projekty w oparciu o próbki i wykorzystując do tego pokładowy sekwencer.
Desktopowy groovebox charakteryzujący się takimi samymi wymiarami co oferowany przez firmę Tracker udostępnia 8 śladów audio i 8 polifonicznych ścieżek MIDI dzięki czemu pozwala tworzyć sekwencje, które z jednej strony wykorzystywać będą fabryczne lub nasze własne próbki, a z drugiej pozwolą sterować zewnętrznymi instrumentami i urządzeniami integrując nasz studyjny czy koncertowy setup. Pokładowa biblioteka Polyend Play obejmuje ponad 3 tysiące próbek, a dzięki dostępnym narzędziom (Sample Start, Sample End, Sample Attack, Sample Decay) możemy je dostosowywać do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy też aż 35 trybów odtwarzania w trybie PLAY, jak również funkcje Chance, Action, Randomizer czy Step Repeater. W trybie PERFORM możemy skorzystać z efektów Filter Cutoff, Resonance, Microtune i Overdrive wprowadzając na żywo chwilowe zmiany w projekcie. Możemy też zaaplikować takie efekty jak Reverb, Delay, Sound Enhancer, Limiter czy Saturator. Urządzenie daje też możliwość nagrywania automatyki oraz komunikatów MIDI.
Sekwencer znajdujący się na pokładzie Polyend Play pozwala niezależnie określać długość poszczególnych ścieżek (od 1 do 64 kroków), jak również ustalać dla nich tempo, wartość efektu SWING czy typ odtwarzania. Pozwala to tworzyć polirytmiczne i polimetryczne projekty o niestandardowym charakterze. Dla każdego śladu możliwych jest 16 wariacji, a groovebox ten pozwala zapisać 128 patternów składających się z maks. 16 ścieżek. Oznacza to łącznie 30 tysięcy możliwych wariacji. Każdy ze śladów MIDI może wysyłać inny zestaw komunikatów co pozwala na jednoczesne sterowanie różnymi instrumentami – syntezatorami czy automatami perkusyjnymi.

Górną część panelu Polyend Play zajmuje dwusekcyjny wyświetlacz z kontrolerami umożliwiającymi obsługę menu oraz 15 enkoderów z funkcją przycisku i 6 przycisków funkcyjnych (zarówno pokrętła jak i przyciski mogą kontrolować różne funkcje). Całą resztę zajmuje matryca złożona ze 160 silikonowych padów podzielona na dwie strefy. Większa w układzie 16×8 jest powiązana z sekwencerem, a mniejsza (4×8) obsługuje funkcje Mute, Solo, Variation i Select.
Ze względu na jedynie 3.3 cm wysokości, w Polyend Play zastosowano gniazda jack 1/8” – zarówno do wysyłania sygnałów audio (wyjście stereo) jak również do obsługi komunikatów MIDI. Do grooveboksa dołączony będzie zarówno kabel „Y” (jack 1/8” stereo – 2 × jack 1/4” mono), jak również przejściówka jack 1/8” – MIDI DIN [typ B]. Do dyspozycji mamy ponadto port USB typu C służący do zasilania (odpowiedni zasilacz w komplecie) oraz slot na kartę microSD (w komplecie karta 16 GB).
Więcej informacji na stronie polyend.com.