Oferta bibliotek przeznaczonych dla wirtualnych samplerów firmy Steinberg z rodziny HALion powiększyła się o nowy tytuł – Vertigo Flute. Biblioteka przygotowana przez firmę Cinematique Instruments udostępnia kolekcję próbek pozwalających tworzyć realistyczne partie fletu prostego.
Vertigo Flute pozwala sięgać po różne źródła dźwięku, czyli określone próbki fletu różniące się barwą, artykulacją i charakterem. Są to zarówno próbki samego instrumentu jak i przetworzonego przez efekty (taśmowe echo lub eurorackowy moduł Panharmonium firmy Rossum Electro-Music). Do wyboru mamy ustawienia REGULAR, FRAGILE, TAPED, AVANT-GARDE, RESAMPLED i BLOW, a dzięki temu że dla większości z nich można wybrać liczbę grających (maks. 4, a przypadku REGULAR – 6), łącznie wybierać możemy spośród 16 opcji.
Interfejs graficzny Vertigo Flute otwierany wewnątrz samplera z rodziny HALion daje dostęp do miksera pozwalającego regulować niezależnie głośność każdego ze źródeł, które możemy też indywidualnie ustawiać w panoramie stereo. Do dyspozycji mamy również dodatkowe efekty i parametry pozwalające modyfikować charakter brzmienia. Skorzystać można chociażby z pogłosów (siedem do wyboru) czy efektu Rotary, a także rozjaśnić lub ściemnić barwę. Nowa biblioteka oferuje też 13 presetów (m.in. North East, Blooming Air, Bolero czy Early Snow).
Twrócami tej biblioteki są René Dohmen i Joachim Dürbeck stojący za firmą Cinematique Instruments i jest to już kolejna pozycja z rodziny Vertigo dostępna dla samplerów z rodziny HALion (wcześniej ukazały się m.in. Vertigo Violins czy Vertigo Strings).

Vertigo Flute to biblioteka kompatybilna zarówno z pełną wersją samplera (HALion 6.4), jak również z jego wersjami HALion Sonic 3.4 i HALion Sonic SE 3.4. Uruchomiona z poziomu któregoś z tych programów może pracować jako wtyczka VST/VST3/AAX/AU. W przypadku komputerów PC konieczny jest 64-bitowy system Windows (7, 8.1, 10), natomiast w środowisku Mac wymagana jest jedna z wymienionych wersji systemu macOS (Sierra , High Sierra, Mojave, Catalina, Big Sur).
Poniżej znajdziecie film, w którym o nowej bibliotece opowiada Dom Sigalas:
Więcej informacji na stronie www.steinberg.net.