Firma 1010music wprowadziła do oferty trzeci instrument z serii nanobox. Tym razem jest to kompaktowy groovebox o nazwie razzmatazz.
Nowy model jest zamknięty w takiej samej obudowie co zaprezentowane w styczniu syntezatory fireball i lemondrop. W przypadku razzmatazz mamy do czynienia z sekwencerem perkusyjnym wykorzystującym zarówno syntezę FM jak i próbkowanie, dzięki czemu pozwala on tworzyć podkłady rytmiczne o zróżnicowanym charakterze. Do ośmiu padów widocznych na ekranie dotykowym przypisywać możemy różne barwy określając dla każdego z nich wybrany z listy model. czyli typ instrumentu perkusyjnego. Wykorzystują one zarówno próbki w formacie WAV, jak również dwa oscylatory FM, a oprócz makrokontrolerów widocznych na ekranie dostępna jest także bardziej szczegółowa edycja. Dzięki takim dodatkowym blokom jak dwa filtry, dwie obwiednie, generator LFO, RESONATOR, SNAP GENERATOR, przester oraz efekty typu Send (Reverb, Delay, Cab Dist), możemy dostosowywać je do swoich potrzeb.
Pokładowy sekwencer pozwala tworzyć patterny o długości do 64 kroków, a w jednym presecie można zapisać maks. 16 sekwencji o różnej długości. Fabrycznie razzmatazz ma na pokładzie 120 presetów obejmujących zestawy perkusyjne i sekwencje. Własne presety możemy zapisywać na karcie pamięci microSD, która może też być używana do innych zadań. Możemy na niej przenosić do grooveboksa własne pliki WAV, a także zapisywać na niej maks. 30-sekundowe próbki nagrywając sygnały wprowadzane przez wejście liniowe. Groovebox wykorzystuje 24-bitowe przetworniki A/D D/A obsługujące częstotliwość próbkowania 48 kHz.
Dzięki wsparciu dla MIDI możemy podłączyć do razzmatazz sprzętowy kontroler z fizycznymi padami by używać ich zamiast ekranowych. Możemy również przypisać rozmaite parametry do fizycznych pokręteł czy innych kontrolerów i sterować nimi wykorzystując komunikaty CC.

Podobnie jak dwa syntezatory z serii nanobox zaprezentowane na początku roku, także razzmatazz jest wyposażony w 2-calowy ekran dotykowy, dwa pokrętła i cztery przyciski, wejście i wyjście audio, wejście CLOCK oraz wejście i wyjście MIDI. Wszystkie te złącza zrealizowano na gniazdach typu jack 1/8”. Kieszonkowy groovebox wyposażono też w port USB typu C umożliwiający zasilanie urządzenia oraz slot na kartę pamięci microSD. W komplecie z instrumentem znajdzie się nie tylko taka karta, ale także dopasowany kolorystycznie kabel USB oraz jedna przejściówka MIDI.
Więcej informacji na stronie 1010music.com.