Do tej pory nazwa Clarett kojarzyła się z serią interfejsów audio, które do komunikacji z komputerem wykorzystują port Thunderbolt. Produkująca je firma Focusrite postanowiła jednak rozszerzyć ją dodając do niej linię urządzeń wyposażonych w port USB. Tym samym do oferty firmy trafią interfejsy Clarett USB, a dokładniej trzy modele: Clarett 2Pre USB (10 IN / 4 OUT), Clarett 4Pre USB (18 IN / 8 OUT), Clarett 8Pre USB (18 IN / 20 OUT).
Poza innym portem służącym do przesyłania sygnałów audio i komunikatów MIDI między komputerem, a urządzeniami podłączonymi do wejść i wyjść, nowe interfejsy nie różnią się zbytnio od swoich odpowiedników wykorzystujących port Thunderbolt. Do dyspozycji mamy taką samą liczbę gniazd wejściowych i wyjściowych oraz kontrolery na panelach przednich. Oczywiście, tak jak sugeruje to nazwa, nowe interfejsy wykorzystują sprawdzone już preampy oparte na klasycznym ISA. Wszystkie modele Clarett USB obsługują częstotliwości próbkowania do 192 kHz.
Dwa pierwsze interfejsy wyposażono w wejścia mikrofonowo-instrumentalne typu combo [XLR/jack] (odpowiednio 2 i 4), a Clarett 4Pre oferuje ponadto 4 wejścia liniowe. W modelu Clarett 8Pre USB dostępnych jest 8 wejść typu combo (dwa MIC/INST, sześć MIC/LINE). Wszystkie trzy modele są wyposażone w wyjścia liniowe (odpowiednio 4, 4 i 10) i słuchawkowe (jedno w najniższym modelu, dwa w pozostałych), a także w złącza MIDI (IN, OUT). Interfejsy oferują też złącza cyfrowe. W najmniejszym mamy tylko optyczne wejście ADAT (w Clarett 8Pre USB także wyjście), a w dwóch pozostałych także wejście i wyjście koaksjalne S/PDIF. Największy interfejs jest ponadto wyposażony w wyjście WORD CLOCK. Do połączenia z komputerem służy port USB typu C.
W komplecie z interfejsami Clarett USB otrzymamy pakiet oprogramowania obejmujący takie aplikacje jak Ableton Live Lite i XLN Audio Addictive Keys, czy pakiety Focusrite Red Plug-in Suite, Softube Time and Tone Bundle i Focusrite Plug-in Collective, jak również Focusrite Control czyli program pozwalający zdalnie sterować wybranymi parametrami (dostępny nie tylko dla komputerów PC i Mac ale także urządzeń mobilnych iOS). Do tego dochodzi jeszcze biblioteka próbek Loopmasters.
Więcej informacji na stronie global.focusrite.com.