Jeszcze w zakończonym niedawno roku 2017 poznaliśmy naprawdę sporą listę artystów, którzy mają pojawić się w naszym kraju w roku 2018. Już w tej chwili lista zapowiadanych na ten rok koncertów prezentuje się wyśmienicie, a przecież dopiero rozpoczął się styczeń i w kolejnych miesiącach poznamy kolejnych artystów mających wystąpić w Polsce. Co ciekawe, na część tegorocznych koncertów już nie ma biletów, ale na wiele spośród prezentowanych poniżej możemy je ciągle zakupić. Znamy już nie tylko artystów, którzy przybędą do nas na jeden koncert lub dłuższą trasę, ale także pierwsze gwiazdy festiwali.
Podobnie jak w ostatnich latach lista artystów jest interesująca i zróżnicowana stylistycznie:
STYCZEŃ
12-13.01 – Prog On Days [12.01 – Abstrakt, Art Of Illusion, Votum; 13.01 – Animate, Retrospective, AnVision] (Łódź, Magnetofon)
15.01 – TCB Band (Warszawa, Palladium)
17.01 – Wolf Alice (Warszawa, Hybrydy)
21-23.01 – Drab Majesty, Kaelan Mikla (21.01 – Poznań, Pod Minogą; 23.01 – Warszawa, Hydrozagadka)
27.01 – David Guetta (Kraków, TAURON Arena)
27.01 – Crazy Town; For The Win, Confessions Of A Traitor (Wrocław, DK Luksus)
27-28.01 – UK Subs (27.01 – Poznań, U Bazyla; 28.01 – Warszawa, Pogłos)
30.01 – Nothing But Thieves (Kraków, Studio)
30.01 – 6.02 – Pasion de Buena Vista (30.01 – Szczecin, Filharmonia; 31.01 – Toruń, CKK Jordanki; 1.02 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur; 2.02 – Kraków, ICE; 3.02 – Poznań, Aula UAM; 4.02 – Łódź, Teatr Wielki; 5.02 – Gdynia, Teatr Muzyczny; 6.02 – Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe)
LUTY
5.02 – Alt-j (Warszawa, Torwar)
5.02 – Khalid (Warszawa, Palladium)
6-7.04 – Youth Code (6.04 – Warszawa, Hydrozagadka; 7.04 – Poznań, Pod Minogą)
7-11.02 – Depeche Mode (7.02 – Kraków, TAURON Arena; 9.02 – Łódź, Atlas Arena; 11.02 – Gdańsk/Sopot, ERGO Arena)
8-10.02 – Flunk (8.02 – Bydgoszcz, MCK; 9.02 – Warszawa, Pogłos; 10.02 – Kraków, Żaczek)
9.02 – 36 Crazyfists (Warszawa, Proxima)
10.02 – Warsaw Prog Days 2018 [Colin Bass, Amarok, Lion Shepherd, Gallileous, Coogans Bluff] (Warszawa, Progresja)
11.02 – OMD (Warszawa, Progresja)
13.02 – Schiller (Warszawa, Progresja)
15-17.02 – Arturo Sandoval (15.02 – Kraków, ICE; 17.02 – Poznań, MTP/Sala Ziemi)
17.02 – Tony Hadley (Warszawa, Progresja)
17.02 – Vuur (Kraków, Żaczek)
17-18.02 – Steven Wilson (17.02 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca; 18.02 – Poznań, MTP/Sala Ziemi)
17-18.02 – Hollywood Undead (17.02 – Warszawa, Stodoła; 18.02 – Wrocław, A2)
18.02 – Ghostpoet (Warszawa, Niebo)
19-21.02 – Mariza (19.02 – Warszawa, Teatr Roma; 21.02 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka)
20.02 – Alice Merton (Warszawa, Hybrydy)
21.02 – Caro Emerald (Warszawa, Stodoła)
23.02 – Emeli Sande (Kraków, TAURON Arena)
23-25.02 – The Dire Straits Experience (23.02 – Warszawa, Torwar; 25.02 – Gdynia, Gdynia Arena)
23-25.02 – Lyapis-98 (23.02 – Wrocław, Akademia; 24.02 – Poznań, Kandi; 25.02 – Warszawa, Progresja)
24.02 – Amenra, Boris (Warszawa, Progresja)
25.02 – Tyga (Warszawa, Proxima)
25.02 – Terence Blanchard feat. E-Collective (Gdańsk, Filharmonia Bałtycka)
25-26.02 – As It Is (25.02 – Poznań, Pod Minogą; 26.02 – Warszawa, Hydrozagadka)
27.02 – Son Lux (Warszawa, Niebo)
28.02 – Toto (Kraków, TAURON Arena)
MARZEC
1.03 – Fever Ray (Warszawa, Progresja)
2-3.03 – The Game (2.03 – Kraków, Studio; 3.03 – Warszawa, Progresja)
3-4.03 – Sepultura, Obscura, Goatwhore, Fit For An Autopsy (3.03 – Warszawa, Proxima; 4.03 – Gdańsk, B90)
4-6.03 – Jessie Ware (4.03 – Kraków, TAURON Arena; 6.03 – Warszawa, Torwar)
6.03 – Rhapsody (Warszawa, Proxima)
6.03 – Liima (Warszawa, Hydrozagadka)
8.03 – Franz Ferdinand (Warszawa, Stodoła)
8.03 – Roni Size (Poznań, Tama)
9-13.03 – Wishbone Ash (9.03 – Bydgoszcz, Kuźnia; 10.03 – Rzeszów, Life House; 11.03 – Katowice, Mega Club; 13.03 – Warszawa, Proxima)
9-17.03 – Beatsteaks (9.03 – Wrocław, Firlej; 10.03 – Kraków, Alchemia; 16.03 – Poznań, U Bazyla; 17.03 – Warszawa, Hydrozagadka)
13.03 – Dool, Harakiri For The Sky (Kraków, Alchemia)
13.03 – Fu Manchu (Warszawa, Pogłos)
15-17.03 – Rome (15.03 – Kraków, Żaczek; 16.03 – Warszawa, Hydrozagadka; 17.03 – Poznań, U Bazyla)
17.03 – Too Many Zooz (Warszawa, Proxima)
16-18.03 – Therion; support: Imperial Age, Null Positiv (16.03 – Wrocław, A2; 17.03 – Warszawa, Progresja; 18.03 – Gdańsk, B90)
18-19.03 – Insomnium, Tribulation (18.03 – Warszawa, Progresja; 19.03 – Kraków, Kwadrat)
19.03 – G3 [Satriani/Petrucci/Roth] (Warszawa, Torwar)
20-21.03 – Black Label Society (20.03 – Kraków, Studio; 21.03 – Warszawa, Stodoła)
21.03 – Laibach (Toruń, ACK Od Nowa)
22.03 – The Tempreance Movement (Warszawa, Hydrozagadka)
22.03 – Waka Flocka Flame (Warszawa, Proxima)
23.03 – Jamie Lawson (Warszawa, Proxima)
24.03 – Majid Jordan (Warszawa, Niebo)
24.03 – Parov Stelar Band (Warszawa, Torwar)
25.03 – Trivium, Power Trip, Venom Prison (Warszawa, Progresja)
26.03 – Hopsin (Warszawa, Progresja)
27.03 – X Ambassadors (Warszawa, Stodoła)
30-31.03 – Turbowolf (30.03 – Wrocław, Pralnia; 31.03 – Warszawa, Hydrozagadka)
KWIECIEŃ
4-5.04 – Editors (4.04 – Warszawa, Progresja; 5.04 – Kraków, Studio)
6.04 – The KVB (Warszawa, Pogłos)
6.04 – Jacob Sartorius (Warszawa, Progresja)
9-10.04 – Dance with the Dead; Daniel DeLuxe (9.04 – Warszawa, Hydrozagadka; 10.04 – Wrocław, Firlej)
11.04 – Of Mice & Men (Warszawa, Proxima)
11.04 – Angra, Geoff Tate’s Operation Mindcrime, Ravenscry, Halcyon Way (Warszawa, Progresja)
14-15.04 – Kensington (14.04 – Warszawa, Palladium; 15.04 – Wrocław, A2)
16.04 – Awolnation (Warszawa, Proxima)
17-18.04 – Godspeed You! Black Emperor (17.04 – Poznań, Tama; 18.04 – Warszawa, Palladium)
18.04 – Thirty Seconds To Mars (Łódź, Atlas Arena)
18.04 – NF (Warszawa, Niebo)
20-22.04 – Siesta Festival 2018 [wystąpią m.in.: Fabia Rebordao, Marta Gomez, Tito Paris, Take 6] (Gdańsk, Filharmonia Bałtycka)
22.04 – Chrysta Bell (Warszawa, Smolna 38)
22-24.04 – Yasmin Levy (22.04 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur; 23.04 – Warszawa, Teatr Roma; 24.04 – Wrocław, Impart)
24-25.04 – Lucy Rose (24.04 – Warszawa, Hydrozagadka; 25.04 – Poznań, Meskalina)
26.04 – Macklemore (Warszawa, Torwar)
26-27.04 – The Australian Pink Floyd Show (26.04 – Katowice, Spodek; 27.04 – Poznań, Arena)
28.04 – Metallica; support: Kvelertak (Kraków, TAURON Arena)
29.04 – Kvelertak (Wrocław, Firlej)
29-30.04 – Scott Bradlee’s Postmodern Juxebox (29.04 – Gdańsk, Stary Maneż; 30.04 – Warszawa, Stodoła)
MAJ
2.05 – Rag’n’Bone Man (Warszawa, Torwar)
5.05 – Bryan Adams (Warszawa, Torwar)
6.05 – Shame (Warszawa, BARdzo Bardzo)
9.05 – Sohn (Warszawa, Palladium)
12.05 – James Blunt (Warszawa, Torwar)
12.05 – Sleeping With Sirens (Warszawa, Proxima)
12-13.05 – Bobby McFerrin (12.05 – Wrocław, NFM; 13.05 – Warszawa, Arena Ursynów)
13.05 – The Vamps (Warszawa, Progresja)
15-16.05 – Arena (15.05 – Warszawa, Proxima; 16.05 – Poznań, U Bazyla)
18.05 – The Jesus & Mary Chain (Warszawa, Proxima)
18-19.05 – 2Cellos (18.05 – Gdańsk/Sopot, ERGO Arena; 19.05 – Kraków, TAURON Arena)
18-19.05 – Scott Bradlee’s Postmodern Juxebox (18.05 – Kraków, Studio; 19.05 – Wrocław, Centrum Koncertowe A2)
23.05 – Gogol Bordello (Gdańsk, B90)
CZERWIEC
1-2.06 – Orange Warsaw Festival 2018 [wystąpią m.in.: Sam Smith, Florence + The Machine, LCD Soundsystem, Tyler The Creator] (Warszawa, Tor Wyścigów Konnych)
2-3.06 – Camel (2.06 – Warszawa, Progresja Music Zone; 3.06 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca)
5.06 – Father John Misty (Warszawa, Palladium)
8.06 – Lenny Kravitz (Kraków, TAURON Arena)
10.06 – Exodus (Katowice, Mega Club)
12.06 – Hollywood Vampires (Warszawa, Torwar)
13.06 – Judas Priest, Megadeth (Katowice, Spodek)
13.06 – Marilyn Manson, Stone Sour (Warszawa, Torwar)
13-18.06 – King Crimson (13-14.06 – Poznań, MTP/Sala Ziemi; 16-18.06 – Kraków, ICE)
19.06 – Killswitch Engage (Warszawa, Proxima)
19.06 – Queens of the Stone Age (Warszawa, Torwar)
26.06 – Ozzy Osbourne (Kraków, TAURON Arena)
28.06 – 1.07 – Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018 [wystąpią m.in.: Robert Glasper & R+R=NOW, Mura Masa, Nightmares On Wax, Soil & „Pimp” Sessions, Jordan Rakei, Jazz Band Młynarski-Masecki, Errosmith, Red Axes, DJ Stingray, Halal & Relaxer, Photay, Varg, Alex Niggemann, 47 soul] (Katowice)
LIPIEC
1.07 – Deep Purple (Kraków, TAURON Arena)
3.07 – Pearl Jam (Kraków, TAURON Arena)
4-7.07 – Open’er Festival 2018 [wystąpią m.in.: Depeche Mode, Massive Attack, Bruno Mars, Gorillaz, David Byrne, MØ, Fleet Foxes, Kaleo, Sevdaliza] (Gdynia)
5-7.07 – Młyn Jazz Festival 2018 [wystąpią m.in.: Marcus Miller, Eliane Elias, Melody Gardot, Joey Alexander Trio] (Wadowice)
9.07 – Guns n’Roses (Chorzów, Stadion Śląski)
20-21.07 – Festiwal Legend Rocka [20.07 – Bryan Ferry; 21.07 – Billy Idol] (Strzelniko, Dolina Charlotty)
27.07 – Iron Maiden (Kraków, TAURON Arena)
27.07 – Melody Gardot [Ladies’ Jazz Festival 2018] (Gdynia, Gdynia Arena)
29.07 – Scorpions (Łódź, Atlas Arena)
SIERPIEŃ
3-5.08 – Roger Waters (3.08 – Kraków, Tauron Arena; 5.08 – Gdańsk/Sopot, ERGO Arena)
3-5.08 – OFF Festival 2018 [wystąpią m.in.: Grizzly Bear, John Maus, Clap Your Hands Say Yeah, Marlon Williams] (Katowice, Dolina Trzech Stawów)
11-12.08 – Ed Sheeran (Warszawa, PGE Narodowy)
18.08 – Prog In Park II [Anathema, Sons Of Apollo, Ihsahn, Leprous, Postcards From Arkham] (Warszawa, Park Sowińskiego)
PAŹDZIERNIK
26-27.10 – Within Temptation (26.10 – Poznań, MTP/Sala Ziemi; 27.10 – Warszawa, Torwar)
LISTOPAD
17.11 – Nightwish (Kraków, TAURON Arena)
19-22.11 – Anthony Strong (19.11 – Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej; 20.11 – Wrocław, Stary Klasztor; 21.11 – Sosnowiec, MUZA; 22.11 – Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury)